Specjalne wakacyjne wydanie „Książek. Magazynu do czytania”

20 czerwca 2016

Ksiazki_Magazyn_do_czytania__wakacje_2016
We wtorek 21 czerwca na rynku ukaże się specjalne wydanie kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania” na lato. Pismo dostępne będzie w mniejszym, poręczniejszym formacie w sam raz do zabrania ze sobą na urlop.

W specjalnym wakacyjnym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania” redaktorzy kwartalnika: Łukasz Grzymisławski, Juliusz Kurkiewicz i Piotr Goźliński proponują na urlop – zamiast głośnych nowości ? sprawdzone zestawy lektur, które pomogą uniknąć rozczarowania, Łukasz Orbitowski podsumowuje dzieła wybrane Stephena Kinga, a Wojciech Orliński wskazuje, że autor we wszystkich swoich najważniejszych dziełach nie tylko straszy, ale i oskarża o coś Amerykę.

Ponadto Tomasz Kwaśniewski i Małgorzata I. Niemczyńska sprawdzają, jak żyje się pod jednym dachem z pisarzem/pisarką, Juliusz Kurkiewicz rozmawia z Elizabeth Strout, która otrzymała nagrodę Pulitzera za „Olive Kitteridge”, Szczepan Twardoch prezentuje fragmenty swojej najnowszej powieści „Król”, a Wojciech Nowicki pisze o tym, jak wybitni autorzy radzili sobie z upałem, przy okazji podając kilka literackich receptur na orzeźwiające drinki.

W numerze czytelnicy znajdą również propozycje Marii Poprzęckiej na 10 wypraw do mniej popularnych europejskich muzeów i kościołów, w których można odkryć arcydzieła malarstwa, portret Roalda Dahla w przeddzień premiery filmu Spielberga „Bardzo Fajny Olbrzym” według książki tego autora, opowieści o szwajcarskiej autorce Annemarie Schwarzbach, wywiad z niemiecką autorką Melanie Raabe, a także dowiedzą się, jak mieszkali Ernest Hemingway, Borys Pasternak i Pablo Neruda. Kwestionariusz „Książek” wypełnił Wilhelm Sasnal.

Wakacyjne wydanie „Książek. Magazynu do czytania” ukaże się we wtorek, 21 czerwca, w zmniejszonym formacie (195×263 mm) o objętości 100 stron. Będzie to już 22. wydanie periodyku, który w tym roku świętuje swoje 5. urodziny.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: prasa