Redakcja Bluszcza zbiera fundusze na nowy Magazyn Park

20 września 2012


Była redakcja miesięcznika Bluszcz nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W sieci rusza właśnie projekt crowdfundingowy mający na celu pozyskanie funduszy na prowadzenie nowego Magazynu Park.

„Na polskim rynku wydawniczym jest miejsce na gazetę kulturalną” ? przekonuje Marek Łuszczyna, były dziennikarz Bluszcza, zachęcając wszystkich zainteresowanych do wsparcia inicjatywy.

Aby magazyn zaczął się ukazywać, redakcja do 23 listopada musi zebrać 1,2 miliona złotych. Założenie takie może zapewnić comiesięczny cykl wydawniczy na cały rok, nawet jeżeli nie uda się pozyskać reklamodawców i osiągnąć odpowiednio wysokiej sprzedaży egzemplarzowej.

Celem redakcji jest stworzenie czasopisma, które byłoby bezpośrednim kontynuatorem „Bluszcza”, z takimi samymi założeniami i przy udziale tych samych autorów. „Chcemy wydawać ambitne, nowoczesne i trafiające do szerokiej grupy czytelników pismo o kulturze” ? piszą na stronie projektu jego pomysłodawcy. „Ma być w nim dużo dobrej literatury i dziennikarstwa(?). Chcemy publikować najlepsze opowiadania i fragmenty powieści, ale też wywiady, reportaże oraz recenzje. Wierzymy, że jest dla takiego magazynu miejsce na polskim rynku!”

Wspieranie projektów opartych na finansowaniu społecznościowym nie jest charytatywne. Za każdą wpłatę, jeżeli projekt uda się zrealizować, fundatorzy otrzymają wyszczególnione na stronie bonusy. Najniższa kwota, jaką można wesprzeć inicjatywę to 20 złotych.

Redakcja podkreśla, że dokłada wszelkich starań, żeby znaleźć inwestorów lub partnerów wydawniczych, ale zdecydowanie łatwiej byłoby im działać, mając zbudowaną bazę czytelników.

Osoby chcące wesprzeć projekt mogą to uczynić pod tym adresem: http://beesfund.com/projekty/pokaz/78,redakcja-bluszcza-wyda-magazyn-park. Uruchomiono również stronę www magazynu oraz profil na Facebooku, poprzez które można kontaktować się z redakcją.

Przypomnijmy, że Bluszcz przestał się ukazywać w czerwcu tego roku po tragicznej śmierci wydawcy Artura Szczecińskiego. Jego spadkobiercami sąd ustanowił niepełnoletnie dzieci, opiekuni zaś nie mieli doświadczenia w kierowaniu magazynem, dlatego zadecydowali o zawieszeniu dotychczasowej działalności. Na Facebooku zawiązała się nawet społecznościowa inicjatywa, mająca na celu pośpieszyć na ratunek magazynowi.

Pomysł redakcji, aby spróbować sił pod nowym szyldem to obecnie największy projekt crowdfundingowy na polskim rynku.

Poniżej możecie zobaczyć materiał wideo promujący inicjatywę:

Tematy: , , ,

Kategoria: prasa