Od wtorku w sprzedaży „Książki. Magazyn do czytania” z premierowym fragmentem pierwszej po Noblu powieści Olgi Tokarczuk
Premierowy fragment najnowszej powieści Olgi Tokarczuk, lista książek, które niosą pocieszenie w trudnych czasach, oraz wywiady, eseje i inne teksty tworzą wiosenne wydanie „Książek. Magazynu do czytania”. Po raz pierwszy wydawnictwo ukazuje się w nowej formie z klejonym grzbietem i w objętości 148 stron. Premiera w punktach sprzedaży prasy we wtorek, 26 kwietnia.
„Nowa powieść Tokarczuk to feministyczno-ekologiczny horror na motywach 'Czarodziejskiej góry'” – tak Ryszard Koziołek określa w swym omówieniu „Empuzjon”, najnowszą książkę Olgi Tokarczuk, która trafi do księgarń 1 czerwca nakładem Wydawnictwa Literackiego. Fragment powieści po raz pierwszy ujrzy światło dzienne w najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania”. Akcja „Empuzjonu” rozgrywa się przed I wojną światową w położonym u podnóża gór uzdrowisku Görbersdorf. Obecnie wieś ta nazywa się Sokołowsko, a co się tam dzieje, sprawdzi w swym artykule Karolina Kijek.
Prócz materiałów na temat nowego dzieła bohaterki okładki kwietniowego wydania pisma, czytelnicy i czytelniczki znajdą w numerze m.in. artykuł Katarzyny Wężyk, który zgłębia od podszewki fenomen celebrytów, opowieść Juliusza Kurkiewicza o W.G Sebaldzie napisaną po lekturze pierwszej obszernej biografii, która uchyla drzwi do tajemnicy życia tego wielkiego pisarza, artykuł Anny S. Dębowskiej, o tym jak doszło do tego, że w stolicy Rosji jeszcze za czasów komunizmu urządzono wystawę słynnemu malarzowi skandaliście Francisowi Baconowi oraz rozmowę Michała Nogasia z Torrey Peters, autorką głośnej powieści „Trans i pół, bejbi” przybliżającej codzienne życie i dylematy osób transpłciowych.
O niełatwym charakterze Patricii Highsmith pisze Weronika Murek, a o aktualności dzieł Steinbecka przekonuje Olga Hund. Z kolei tłumacz Krzysztof Umiński opowiada Łukaszowi Grzymisławskiemu o przełożonych przez siebie esejach George’a Saundersa poświęconych rosyjskim opowiadaniom z XIX wieku. Redakcja prezentuje też rekomendacje najważniejszych wiosennych nowości książkowych i najlepszych kryminałów, które warto dodać nie tylko do majówkowej listy lektur oraz kalendarium wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.
W wydaniu nie zabraknie również stałego dodatku – dwumiesięcznika ”Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w nim znajdą się m.in. opowieść Ignacego Karpowicza o autorce „101 dalmatyńczyków” i felieton Jacka Podsiadły o pewnej wstrząsającej lekturze szkolnej.
Kwietniowy numer „Książek. Magazynu do czytania” wraz ze stałym dodatkiem liczy 148 stron i jest największym objętościowo wydaniem w historii magazynu. Dodatkowo od kwietnia na stałe zmieniła się forma wydawnicza tytułu. „Książki. Magazyn do czytania” wzorem innych popularnych magazynów będzie sprzedawany z klejonym grzbietem. W punktach sprzedaży prasy numer będzie dostępny od 26 kwietnia do 27 czerwca w cenie 17,99 zł.
[edm]
TweetKategoria: prasa