Nowy numer „Książek. Magazynu do czytania” z Joanną Bator na okładce już w sprzedaży

20 października 2020

We wtorek 20 października do sprzedaży trafił nowy numer „Książek. Magazynu do czytania” z Joanną Bator na okładce. Dlaczego laureat tegorocznej Nagrody Nike Radek Rak nie czyta Heideggera? Jaki jest przepis na idealną książkę dla dzieci? Odpowiedzi na te pytania pojawią się w tekstach dostępnych w tym wydaniu dwumiesięcznika.

Tematem przewodnim październikowych „Książek. Magazynu do czytania” są korzenie – prawdziwe i wymyślone, pożądane, niechciane, osobne, wspólne, idealizowane i wyparte. Ich znaczenie mocno podkreśla bohaterka okładki – Joanna Bator, która w rozmowie z Natalią Szostak i Juliuszem Kurkiewiczem opowiada o własnej genealogii, będącej punktem wyjścia do jej nowej powieści „Gorzko, gorzko” zapowiedzianej na 25 listopada. Prócz tego pisarka prezentuje czytelnikom „Książek” premierowe opowiadanie „Ucieczka niedźwiedzicy”. Temat korzeni porusza również Katarzyna Wężyk, która – odwołując się do książek „Ludowa historia Polski” Adama Leszczyńskiego i „Bękarty pańszczyzny” Michała Rauszera – opowiada o niewolnictwie w Polsce zwanym eufemistycznie pańszczyzną.

W najnowszym numerze pisma można zapoznać się także m.in. z tekstem Ryszarda Koziołka o tym, co dziś możemy wyczytać z obchodzącego właśnie 40. rocznicę wydania „Imienia róży” Umberta Eco, rozważaniami Katarzyny Boni o zbliżającym się końcu naszej cywilizacji i Marcina Wichy o podejrzanej pandemicznej potrzebie odcięcia się Polaków od złej cywilizacji, by żyć zgodnie z naturą. W „Książkach. Magazynie do czytania” czytelnicy znajdą też wywiad Wojciecha Orlińskiego z autorem bestsellerowych powieści kryminalnych Jo Nesbø oraz rozmowę Michała Nogasia z laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej Nike Radkiem Rakiem.

Wydanie przedstawia również recenzje najgłośniejszych literackich nowości, przegląd m.in. najlepszych kryminałów tej jesieni oraz rozwiązanie konkursu „Gazety Wyborczej” i platformy Netflix na najlepsze, nowe zakończenie powieści „W głębi lasu” Harlana Cobena i opartego na niej serialu. W numerze nie brak poleceń nowości dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajduje się także obszerna rozmowa z Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi, autorami międzynarodowych bestsellerów dla dzieci, w tym „Map”, które osiągnęły na świecie nakład 3 milionów egzemplarzy.

Numer „Książek. Magazynu do czytania” wraz ze stałym dodatkiem dla dzieci i młodzieży liczy 134 strony. W punktach sprzedaży prasy pismo dostępne jest w cenie 15,99 zł, a na stronie Prenumerata24.pl można zamówić je z bezpłatną dostawą do domu.

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: prasa