Nowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania” z dwiema okładkami do wyboru od 16 maja w kioskach i salonikach prasowych

16 maja 2017


Dziś, tj. we wtorek, 16 maja, na rynku ukazał się nowy numer kwartalnika „Książki. magazyn do czytania” z dwiema okładkami do wyboru. Czytelnicy mogą kupić wydanie z okładką, na której znajduje się pisarz Jakub Żulczyk lub to z podobizną przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

W drugim w tym roku wydaniu „Książek. Magazynu do czytania” redakcja prezentuje esej mistrza Saundersa, w którym jeden z najwybitniejszych pisarzy Ameryki tłumaczy, jak i po co pisze książki. „To nie lada przyjemność – być na papierze mniejszym palantem niż na co dzień” – wyznaje autor.

Od 2013 roku wydał 22 książki, a w szufladzie ma kilkanaście następnych. Czekają, bo istnieje obawa, że polski rynek więcej jego książek nie wchłonie. O Remigiuszu Mrozie pisze Ewa Wołkanowska-Kołodziej.

Redakcja zastanawia się również czy polski kryminał jest w stanie już konkurować ze skandynawskim. „Może znów trzeba się trochę tego gatunku powstydzić? Bo gdy znika wstyd, często rodzi się bezwstyd” – zauważa Marcin Sendecki.

W numerze Juliusz Kurkiewicz prezentuje absolutne czytelnicze must reads nadchodzącego sezonu, od Colsona Whiteheada, poprzez Edwarda St Aubyna, aż po Dorotę Masłowską, która przejmuje kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu.

Tomasz Kwaśniewski rozmawia z pisarzem Jakubem Żulczykiem nie tylko o jego nowej powieści „Wzgórze psów”, Janusz Rudnicki pisze o Kornelu Makuszyńskim z okazji premiery jego biografii, Michał Nogaś rozmawia z Jonathanem Foerem o ryzyku życia w epoce, w której każdy chce mieć więcej niż jedno życie, a wrażeniami z nowej produkcji Netfliksa – ekranizacji „Ani z Zielonego Wzgórza” – dzieli się Katarzyna Wężyk.

W nowym numerze Łukasz Grzemisławski przepytuje Iana McEwana, Bartek Chaciński tłumaczy, dlaczego analogowe nośniki – płyty winylowe, kasety magnetofonowe – powoli powracają do powszechnego użytku, a Monika Piątkowska przeprowadza śledztwo w sprawie Prusa.

Kwestionariusz „Książek” wypełnił Donald Tusk, który opowiedział m.in. o tym, co aktualnie czyta, jakie są jego rytuały czytelnicze i co czytało się w jego domu rodzinnym.

Najnowsze wydanie „Książek. Magazynu do czytania” ukazało się we wtorek, 16 maja br., w formacie 240×310 mm w objętości 108 stron. Cena czasopisma to 9,99 zł. Autorem rysunków okładkowych jest Piotr Chatkowski.

Tematy: , ,

Kategoria: prasa