Nowe „Książki. Magazyn do czytania” z Milanem Kunderą na okładce w sprzedaży od 25 sierpnia

25 sierpnia 2020

We wtorek 25 sierpnia w punktach sprzedaży prasy pojawił się nowy numer „Książek. Magazynu do czytania”, a w nim wiele wywiadów, reportaży, recenzji i premier książkowych.

Do czego historia przez wielkie H albo jakaś historia pojedynczego człowieka może służyć literaturze? To jedno z pytań, które Michał Nogaś i Łukasz Grzymisławski zadali siódemce finalistów Nagrody Literackiej „Nike” 2020. Tegoroczni nominowani do tej prestiżowej nagrody w najnowszym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania” opowiadają m.in. z jakich powodów napisali wyróżnione przez jury książki.

Bohaterem okładki tego numeru jest Milan Kundera – jeden z największych europejskich pisarzy XX wieku, którego życie, za sprawą wydanej w czerwcu biografii, Czesi śledzą z wypiekami na twarzy. Mariusz Szczygieł stara się zrozumieć dlaczego jej autor, Jan Novák, w tak bezlitosny sposób prezentuje twórcę literackiego arcydzieła, jakim jest „Nieznośna lekkość bytu”.

W wydaniu będzie można przeczytać też m.in.: opowieść Anny S. Dębowskiej o przypominającym powieść przygodową życiu Mashy Gessen – wybitnej dziennikarki, która nie chce określać swej tożsamości płciowej, rozmowę Emilii Dłużewskiej z Mikołajem Grynbergiem, relację ze spontanicznej podróży Michała Nogasia w poszukiwaniu noblistki Alice Munro, historię seksskandali w Akademii Szwedzkiej, a także wywiad z Nico Walkerem, który trzy lata po powrocie z wojny w Iraku zaczął rabować banki, a potem napisał powieść.

W wydanym pod koniec sierpnia numerze dwumiesięcznika znajdziemy również nazwiska takich pisarzy, jak Twardoch, Ferrante, Ali Smith, Nunez czy Chabona – czyli autorów najważniejszych premier przełomu sierpnia i września. Spisu literackich poleceń na jesień nie zabraknie też w stałym dodatku dwumiesięcznika – „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, pełnego argumentów za czytaniem książek dla dzieci nawet, gdy jest się już dorosłym.

„Książki. Magazyn do czytania” numer 4/2020 wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy 126 stron i będzie dostępny w punktach sprzedaży prasy od 25 sierpnia w cenie 15,99 zł.

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: prasa