Nesb?, Zusak i Tokarczuk w wakacyjnym numerze „Książek. Magazynu do czytania”

24 czerwca 2019


Jutro ? we wtorek, 25 czerwca ? ukaże się nowe wydanie dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”. Jego redaktorzy sprawdzili, jak przetrwać trudne czasy ? według „Przeminęło z wiatrem”, rozmawiali z Jo Nesb? oraz wybrali 25 książek na plażę. Oprócz tego w stałym dodatku o literaturze dla dzieci i młodszych dorosłych czytelnicy znajdą poradnik dla rodziców o tym, jak sprawić, by ich dzieci pokochały sztukę.

Bohaterką okładki najnowszego numeru „Książek. Magazynu do czytania” jest Margaret Mitchell, autorka „Przeminęło z wiatrem”, jednej z najsłynniejszych powieści wszech czasów. Na łamach pisma redakcja przypomina okoliczności powstania romansu oraz jego filmowej wersji, a także sprawdza, jak treść książki odnosi się do teraźniejszości.

Dziennikarze dwumiesięcznika opowiadają również o swoich ulubionych książkach na plażę, które gwarantują przyjemną lekturę. W rankingu znalazły się zarówno nowości, jak i klasyczne pozycje, m.in. „Przygoda fryzjera damskiego”, „Opowieści starego Kairu” oraz „Tamte dni, tamte noce”.

Ponadto w numerze: Joanna Dzikowska przegląda aktywność na profilach społecznościowych polskich literatów, m.in. Katarzyny Bondy, Doroty Masłowskiej, Mariusza Szczygła czy Szczepana Twardocha i sprawdza, jak wykorzystują oni internet do budowania swego wizerunku; Wojciech Orliński składa wizytę Jo Nesb? ? najsłynniejszemu autorowi kryminałów ze Skandynawii i podpytuje go o przyszłość głównego bohatera serii jego kryminałów, detektywa Harry?ego Hole?a, a Weronika Murek jedzie do Disneylandu pod Paryżem i sprawdza, czy dorośli mogą się w nim tak dobrze bawić jak dzieci.

W wydaniu czytelnicy przeczytają również esej Olgi Tokarczuk, aktualnie najsłynniejszej na świecie polskiej pisarki ? o tym, kto uratuje świat, a dzięki Januszowi Rudnickiemu dowiedzą się jak spędzano wakacje w III Rzeszy i w Polsce tuż przed wojną.

W stałym dodatku magazynu „Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych” znaleźć będzie można rozmowę Natalii Szostak z autorem „Złodziejki książek” Markusem Zusakiem, który na początku października odwiedzi redakcję „Gazety Wyborczej”, a także przegląd 23 książkowych nowości dla najmłodszych czytelników i wakacyjny poradnik dla rodziców, którzy chcą, by ich dzieci pokochały sztukę.

Nowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania” ukaże się na rynku we wtorek, 25 czerwca, w cenie 11,99 zł. Dostępne będzie w punktach sprzedaży prasy.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: prasa