Można już zamawiać drugi numer magazynu „Coś na Progu”

28 maja 2012

Można już zamawiać majowo-czerwcowy numer pulp magazynu „Coś na Progu”, wydawanego przez wrocławskie wydawnictwo Dobre Historie.

Tematem przewodnim numeru będzie szeroko pojęte retro – w grozie, kryminale i fantastyce. Nie zabraknie artykułów, które dotyczą współczesnych i klasycznych twórców pulp, takich jak: Bentley Little, Edgar Allan Poe czy Ray Bradbury. Na ponad 100 stronach znaleźć będzie też można eseje Clive’a Barkera i Morta Castle, oraz premierowe opowiadania Jacka Ketchuma, Algernona Blackwooda, Pawła Pollaka i Marcina Rosnaka.

Podobnie jak każdy szanujący się pulp magazyn, od drugiego numeru „Coś na Progu” zaczyna publikować swoją serię komiksową w odcinkach. W tym przypadku będzie to mroczna, mieszająca konwencje historia pt. „Midnight City”, stworzona przez Krzysztofa Chalika, którego kreska przyozdabiała już część tekstów w poprzednim numerze.

„Pierwsze 150 osób, które zamówi czasopismo za pomocą specjalnego formularza, otrzyma specjalny, redakcyjny gadżet” ? zdradza redaktor naczelny Łukasz Śmigiel.

Zamówienia składać można na stronie wydawnictwa Dobre Historie. Wszyscy natomiast, którzy wolą zakupić egzemplarz bezpośrednio w salonikach prasowych muszą uzbroić się w cierpliwość do 22 czerwca (numer będzie dostępny w sieci Kolportera i Top Press w miastach: Białystok, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra).

Tematy: , ,

Kategoria: prasa