„Książki. Magazyn do czytania” z Susan Sontag na okładce w sprzedaży od 31 sierpnia

30 sierpnia 2021

Jakie tajemnice skrywała Susan Sontag? Czy Quentin Tarantino jest dobrym pisarzem? Jak syn Gabriela Garcii Márqueza wspomina ojca? O tym m.in. można przeczytać w najnowszym wydaniu „Książek. Magazynu do czytania”, które trafiło do sprzedaży we wtorek, 31 sierpnia.

Bohaterką okładki sierpniowych „Książek. Magazynu do czytania” jest jedna z najważniejszych intelektualistek XX wieku – Susan Sontag. O tajemnicach pisarki, która mówiła o sobie, że jest aktorką, pisze Juliusz Kurkiewicz. Poleca przy tym książkę Benjamina Mosera „Sontag. Życie i twórczość”, która niebawem będzie dostępna w księgarniach nakładem Wydawnictwa Agora (premiera 29 września).

Prócz tego w najnowszym wydaniu „Książek” można przeczytać m.in. tekst o pierwszej influencerce Hollywood – Eve Babitz, która po prostu chciała się dobrze bawić, a przy okazji została świetną pisarką. Polski przekład jej książki w sprzedaży już od 29 września.

W dwumiesięczniku znajdziemy też rozmowę Natalii Szostak z pisarką Ali Smith, która ukończyła literacki kwartet pór roku, jedno z najwybitniejszych dokonań literackich ostatnich lat. Z kolei dla wyczekujących na powieść Quentina Tarantino „Pewnego razu w Hollywood” zamieszczono przedpremierowy fragment.

Na łamach magazynu autorzy i autorki zastanawiają się również m.in. nad sensem pracy ponad miarę (Wojciech Orliński), przyjaźnią ważniejszą od miłości (Tomasz Ulanowski), stereotypami związanymi z pracą seksualną (Emilia Dłużewska) czy relacjami żywych z umarłymi w dobie wirtualnej rzeczywistości (Katarzyna Boni). Wśród tych rozważań znajdzie się rozmowa Doroty Wodeckiej ze Stefanem Chwinem o polskich samobójcach i o samobójstwie w naszej kulturze, a także rozmyślania Mariusza Szczygła o sensie życia z perspektywy czeskiej literatury.

Redakcja zaprezentuje też rekomendacje najważniejszych nowości książkowych i najlepszych kryminałów, jak również kalendarium wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.

W numerze nie zabraknie stałego dodatku dla młodszych czytelników „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdą oni m.in. polecane tytuły, które warto zapakować do szkolnego plecaka i które uczą, jak ważna w życiu jest umiejętność zadawania pytań.

Najnowsze wydanie „Książek. Magazynu do czytania” wraz ze stałym dodatkiem liczy 134 strony. Numer jest dostępny w punktach sprzedaży prasy w cenie 15,99 zł.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: prasa