„Książki. Magazyn do czytania” z Emily Brontë na okładce już w sprzedaży

25 października 2022

Co nas podnieca w „Wichrowych Wzgórzach”? Jaka była Greta Garbo, najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywoodu? Odpowiedzi na te i inne pytania wraz z wywiadami, esejami i recenzjami znajdziecie w najnowszym numerze „Książek. Magazynu do czytania”. Wydanie od wtorku dostępne w sprzedaży.

Bohaterką okładki najnowszego magazynu jest Emily Brontë, autorka „Wichrowych Wzgórz”, a Katarzyna Wężyk opowiada m.in. o tym, jak siostry zazdrościły jej sławy. „Sponsorem numeru” jest natomiast słynny wokalista i kompozytor Nick Cave – oprócz cytatów z jego twórczości rozsianych po całym piśmie czytelniczki i czytelnicy przeczytają w tym numerze rozmowę z muzykiem autorstwa Davida Marchese z „The New York Timesa”, przeprowadzoną już po śmierci drugiego syna artysty. Dodatkowo w październikowym wydaniu Juliusz Kurkiewicz rozmawia z Colmem Tóibínem, autorem powieści „Czarodziej” o Tomaszu Mannie (i częściowo tylko ukrywanym homoseksualizmie tego wielkiego pisarza), a Michał Nogaś – z reporterką Hanną Krall.

Prócz tego w najnowszym wydaniu „Książek” Emilia Dłużewska ocenia szanse instytucji małżeństwa na przetrwanie próby współczesności, Marek Bieńczyk analizuje fenomen Grety Garbo, Robert Stefanicki zastanawia się, czy Chiny rzeczywiście będą rządzić światem, a Adriana Rozwadowska wyjawia, kto decyduje o co najmniej połowie naszego życia. W numerze wiele recenzji, w tym m.in. najnowszej powieści Szczepana Twardocha; przegląd najciekawszych premier książkowych „Co nas zachwyca, a co nie” oraz kalendarium wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.

Stały dodatek dwumiesięcznika, „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, również zapowiada się interesująco – znajdziemy w nim rekomendacje nowości dla dzieci w różnym wieku, rozmowę z Clementine Beauvais, autorką książki „Pasztety do boju”, oraz opowieść o tym, co czytają dzieci w krajach, w których nie ma listy lektur obowiązkowych.

Październikowe „Książki. Magazyn do czytania” wraz z dodatkiem dla młodszych czytelników liczą 132 strony. Wydanie jest dostępne w punktach sprzedaży prasy od wtorku 25 października w cenie 17,99 zł.

[am]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: prasa