„Książki. Magazyn do czytania” po raz ósmy

26 lutego 2013


Dzisiaj na rynku prasowym ukazał się nowy numer wydawanego przez Agorę pisma „Książki. Magazyn do czytania”. Znajdziemy w nim m.in. wywiad z Jeffreyem Eugenidesem, esej Zadie Smith oraz premierowy fragment nowej powieści Jerzego Pilcha.

Spis treści ósmego numeru „Książek. Magazynu do Czytania” przedstawia się następująco:

Chcecie love story? No to ją macie, czyli Tołstoj w XXI wieku

Nieposażna panna, szlachetny kawaler, zaloty, małżeństwo, i kropka. Tak wyobrażała to sobie Jane Austen. Ale jak pisać o miłości w czasach równouprawnienia, intercyzy, rozwodów i wspólnej opieki nad dziećmi? On wie i potrafi. Rozmowa Wojciecha Orlińskiego z Jeffreyem Eugenidesem, którego „Intryga małżeńska” właśnie ukazuje się w Polsce.

Radość zdarza się sześć razy

Ekstaza na parkiecie w londyńskim klubie, pływanie w górskim jeziorze w Walii, nocna ucieczka z muzeum. Co jeszcze przydarzyło się Zadie Smith? Dowiecie się z najnowszego eseju pisarki o sztuce cieszenie się i dawkowaniu sobie radości.

Bitka po wypitce

Majakowski i Pasternak, Miłosz i Świetlicki, Rimbaud i Verlaine na bakier z etykietą. O sporach wielkich pisarzy pisze Marcin Sendecki.

Ktoś więcej niż człowiek…

…bo glamowy kosmita, rockandrollowy straceniec i naczelny dandys popkultury. Twarze Davida Bowiego na okoliczność wydania nowej płyty (i biografii) policzył Robert Sankowski.

Wiele demonów Pilcha

„W połowie minionego wieku na siglańskiej poczcie pracował listonosz Fryderyk Moitschek, który znał sekret ludzkiego życia” – tak zaczyna się nowa powieść Jerzego Pilcha, której premierowy fragment znajdziemy w magazynie.

Jak kobiety zmądrzały

Historia ich walki o równouprawnienie to historia walki o prawo do czytania książek. Ale na każdej wojnie zdarzają się niewinne ofiary – ubolewa Miłada Jędrysik.

Krall: 14 książek, i basta

Nie myślę, że życie zamierza się do mnie jeszcze zgłaszać. Przeciwnie. Mówi, że dość już, Haniu, się naniewiedziałaś, dość już ci się nazdawało. Dość, Haniu. W rozmowie z Dorotą Wodecką Hanną Krall opowie m.in. dlaczego kończy z pisaniem.

Strzeż się tajemniczej wyspy

Australijską korespondentkę straszyli śmiercią, angielskiego dziennikarza deportowali. Potomkowie buntowników z „Bounty” nie lubią ciekawskich. Pozwolili jednak przebywać u siebie polskiemu reporterowi Maciejowi Wasielewskiemu.

Oprócz tego w numerze znajdziemy m.in. fragment nowej powieści Eustachego Rylskiego, historię niemieckich przemysłowców spisaną przez Janusza Rudnickiego, garść plotek z wyższej półki, portret Szymona Hołowni nakreślony przez Grzegorza Wysockiego, a także stałe rubryki, czyli „50 książek, które czyta świat”, kwestionariusz ?Książek? oraz wiele innych. „Książki. Magazyn do czytania” dostępne są w salonach prasowych oraz kioskach na terenie całej Polski.

Tematy: , , , ,

Kategoria: prasa