Grudniowe „Książki. Magazyn do czytania” z Sally Rooney na okładce od czwartku w sprzedaży

1 grudnia 2021

W czwartek 2 grudnia do punktów sprzedaży prasy trafił szósty w tym roku i zarazem przedświąteczny numer „Książek. Magazynu do czytania”. Znajdziemy w nim liczne wywiady, eseje i recenzje, a także wiele innych materiałów.

Bohaterką okładki tego wydania jest autorka powieści „Normalni ludzie” Sally Rooney. O fenomenie pierwszej (i jak dotąd jedynej) wielkiej pisarki pokolenia milenialsów opowiada w „Książkach” Natalia Szostak. W numerze po raz pierwszy zaprezentowano również przetłumaczony fragment nowej powieści pisarki „Gdzie jesteś, piękny świecie”. Polska premiera książki będzie miała miejsce 8 marca 2022 roku.

W czasopiśmie znajdziemy też coroczną listę 10 najlepszych książek mijającego roku wskazanych przez redakcję. Zespół wybrał także najlepsze okładki oraz najciekawsze kryminały i komiksy wydane w 2021 roku. Tytuł Książki Roku po raz pierwszy w historii plebiscytu otrzymał reportaż, a kulisy jego powstania przybliża czytelnikom Łukasz Grzymisławski.

W grudniowych „Książkach” przeczytamy również m.in. rozmowę Katarzyny Bielas z autorem międzynarodowego bestselleru „Świat Zofii” Josteinem Gaarderem z okazji trzydziestej rocznicy wydania książki – o tym, jakie jego zdaniem jest najważniejsze pytanie filozoficzne naszych czasów. Warto też zwrócić uwagę na wywiad Juliusza Kurkiewicza z Elizabeth Strout, autorką powieści „Mam na imię Lucy”, która zdobyła tytuł Książki Roku 2016 i której kontynuacją jest wydany właśnie tom „William”. W numerze znajdują się także rozmowy z Manuelą Gretkowską i Martinem Amisem oraz felieton Marcina Wichy.

Ponadto w grudniowym wydaniu znani polscy autorzy i dziennikarze – Magdalena Grzebałkowska, Emilia Dłużewska, Anna S. Dębowska, Olga Wróbel, Adam Robiński, Maria Magierska i Katarzyna Krzyżanowska – wskazują 30 książek idealnych pod choinkę, w podziale na sześć kategorii: non-fiction, albumy, powieści z całego świata, książki o muzyce i ekologii oraz literacką klasykę. Natomiast Marta Bratkowska stworzyła listę najlepszych kryminałów na świąteczny prezent.

W wydaniu nie brak poleceń prezentów książkowych dla młodszych czytelników w stałym dodatku dwumiesięcznika „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znalazła się także Superdycha, czyli lista 10 najlepszych książek dziecięcych i młodzieżowych 2021 roku. Prócz tego można zapoznać się z pierwszym tekstem z nowego cyklu felietonów „Pod ławką” Jacka Podsiadły poświęconego najlepszym książkom dla dzieci i młodzieży.

Wydanie wraz ze stałym dodatkiem liczy 142 strony. W punktach sprzedaży prasy numer ma być dostępny od 2 grudnia w cenie 15,99 zł.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: prasa