banner ad

?Coś na progu? – nowy magazyn publicystyczno-literacki

4 stycznia 2012

W lutym ukaże się pierwszy numer ?Coś na progu?, nowego dwumiesięcznika poświęconego grozie, kryminałowi i opowieściom niesamowitym.

Pismo w wersji papierowej ma liczyć 64 strony formatu A5. Wszystkie numery będą dystrybuowane online – za pośrednictwem księgarni internetowych oraz w wybranych punktach partnerskich na terenie Polski. Niezależnie od wersji papierowej każdy numer czasopisma będzie ukazywał się także w wersji elektronicznej na tablety, smartfony oraz wszelkiego rodzaju e-readery, w tym także na Kindle?a.

Tematem przewodnim pierwszego numeru będzie twórczość H.P. Lovecrafta (zarówno ta literacka jak i jej późniejsze adaptacje w muzyce, filmie i grach komputerowych). W numerze znajdziemy również opowiadanie twórcy mitologii Cthulhu, niepublikowany dotąd tekst Edwarda Lee oraz słynnego biografa Lovecrafta – S.T. Joshiego. Publicystyczną część numeru uzupełnią materiały o skandynawskim kryminale oraz Borysie Akuninie.

Wydawcą pisma będzie nowo powstała oficyna Dobre Historie, organizator konkursu na opowiadanie w hołdzie dla Lovercrafta.

Więcej informacji o ?Coś na progu? znajdziecie na oficjalnym blogu magazynu: http://cosnaprogu.blogspot.com/

Tematy: , , ,

Kategoria: prasa