„Zanim dopadnie nas czas” Jennifer Egan w październiku!

12 października 2011


18 października nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukaże się nagrodzona w tym roku Pulitzerem powieść Jennifer Egan „Zanim dopadnie nas czas”.

Książka opowiada o Benniem Salazarze, podstarzałym punku i właścicielu wytwórni płytowej, oraz jego asystentce Sashy. Żadne z nich nie zna przeszłości drugiego. Poznaje ją jednak czytelnik wraz z intymnymi szczegółami i historiami innych postaci, które spotykali oni na swej drodze w tak zróżnicowanych kulturowo miejscach jak Nowy Jork, San Francisco, Neapol i Afryka. Razem z bohaterami przechodzi od szumiących płyt analogowych i amatorskich kapeli punkowych wykrzykujących swoje emocje na żywiołowych koncertach jednoczących publiczność do ?ściągania kawałków z neta?, mp3 i doskonałych nośników dźwięku. Aż łza się w oku kręci?

Za powieść „Zanim dopadnie nas czas” (oryg. tytuł: A Visit From the Goon Squad) Jennifer Egan otrzymała w tym roku nagrodę Pulitzera. Jury nagrodziło autorkę za inwencję twórczą w ukazywaniu procesu dojrzewania we współczesnym świecie określonym mianem ery digitalnej.

Prawa do wydania powieści zostały sprzedane do 11 krajów. Książka została też nagrodzona prestiżową National Book Critics Circle Award. Znalazła się na liście nominowanych do Orange Prize i w ścisłym finale PEN/Faulkner Award. Telewizja HBO zakupiła prawa do nakręcenia na jej podstawie serialu.

Premiera „Zanim dopadnie nas czas” – 18 października 2011.
(więcej o książce)

fot. Pieter M. Van Hattem

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi