„Z jasnego nieba” ? piąta odsłona kryminalnych perypetii Aurory Teagarden pod patronatem Booklips.pl!

3 września 2014

Z_jasnego_nieba_premiera
Zanim Charlaine Harris wymyśliła postać Sookie Stackhouse, kelnerki z telepatycznymi zdolnościami, która zadaje się z wampirami i wilkołakami, przez wiele lat tworzyła serię kryminałów o Aurorze Teagarden, bystrej bibliotekarce z małego miasteczka, która amatorsko zajmuje się tropieniem morderców. Właśnie do księgarń trafił piąty tom serii noszący tytuł „Z jasnego nieba”. Powieść ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

Kiedy poznajemy Aurorę na kartach pierwszej powieści pt. „Prawdziwe morderstwa”, pracuje jako bibliotekarka w niewielkim miasteczku Lawrenceton w stanie Georgia. Wraz z grupą mieszkańców należy do klubu zajmującego się analizowaniem słynnych spraw kryminalnych sprzed lat. Nieszkodliwe hobby przyjmuje zupełnie inny obraz, gdy jedna z członkiń klubu zostaje zamordowana, a wszyscy pozostali stają się głównymi podejrzanymi i zarazem potencjalnymi ofiarami. Bibliotekarka po raz pierwszy ma okazję wykorzystać zacięcie detektywistyczne do wykrycia żyjącego sprawcy, co gorsza, najwyraźniej mieszkającego w jej dalszym lub bliższym sąsiedztwie.

Aurora Teagarden to dość konwencjonalna dziewczyna, która jednak wymyka się stereotypowi bibliotekarki. Jest bogata, prowadzi aktywne życie seksualne i… wciąż wplątuje się w nowe sprawy kryminalne. Jak przyznaje Charlaine Harris, celowo zdecydowała się na to, aby bohaterka jej pierwszej serii książek uprawiała taki, a nie inny zawód, ponieważ uznała, że „skoro będzie pisać o bibliotekarzach, to bibliotekarze postarają się, aby książki były dostępne w ich bibliotekach”. Cykl najwyraźniej jednak spodobał się nie tylko bibliotekarzom, ponieważ do dzisiaj książki o Aurorze Teagarden sprzedały się w wielomilionowym nakładzie, zaś stacja telewizyjna Hallmark Movies & Mysteries zamierza na ich podstawie nakręcić serię filmów z Candace Cameron Bure w roli głównej.

O czym jest piąty tom serii zatytułowany „Z jasnego nieba”? Aurora od dwóch lat jest szczęśliwą, do tego nieprzyzwoicie bogatą żoną Martina Bartella, biznesmena, którego poznała na kartach powieści „Trzy sypialnie, jeden trup”. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jej sielskiego, leniwego życia… Do czasu, gdy na jej ogród spada zrzucone z samolotu ciało Jacka Burnsa, nieustępliwego funkcjonariusza, z którym nigdy nie miała zbyt dobrych relacji. Czy trup wylądował na podwórzu Aurory przypadkowo? A może zbrodnia ma związek z dawną nielegalną działalnością Martina?

Zrzucenie Jacka Burnsa okazuje się jedynie wstępem do całej serii dziwnych zdarzeń: po Lawrenceton kręcą się jakieś podejrzane typy, do tego Angel Youngblood, lokatorka i pracownica Roe, zaczyna zachowywać się wyjątkowo podejrzanie.

Powieść „Z jasnego nieba” trafiła do księgarń nakładem wydawnictwa Replika. Booklips.pl jest patronem medialnym wydania.

aurora-teagarden-ksiazki

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi