banner ad

Wydawnictwo Media Rodzina wznowi w marcu książki z Hogwartu. Ruszyła już przedsprzedaż

13 lutego 2017


W marcu nakładem wydawnictwa Media Rodzina zostaną wznowione długo wyczekiwane książki ze świata Harry?ego Pottera: „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Quidditch przez wieki” oraz „Baśnie barda Beedle’a”. Na stronie oficyny oraz w wybranych księgarniach ruszyła już przedsprzedaż słynnych dzieł używanych przez uczniów Hogwartu.

Książki ukazują się w nowej edycji z ilustracjami znakomitego chorwackiego artysty Tomislava Tomica. Oprócz nowej warstwy graficznej na czytelników czekają również premierowe materiały napisane przez J.K. Rowling.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, mistrzowskie dzieło Newta Skamandera, które bawi i uczy czarodziejów od pokoleń, stanowiąc niezastąpione wprowadzenie do świata magicznych stworzeń, w nowym wydaniu zostało poszerzone o przedmowę autora (w tej roli występuje oczywiście J.K. Rowling) oraz opisy sześciu nieznanych dotąd zwierząt. Oznacza to, że do m.in. hipogryfa, bazyliszka i rogogona węgierskiego dołączą inne stworzenia, które zaskoczą nawet najgorliwszych amatorów magizoologii.

„Baśnie barda Beedle’a” to zbiór pełnych magii, poruszających opowieści, które wzruszają, bawią, a czasem przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią. Przełożone zostały z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore’a. To przepiękne wydanie nadaje nowy blask klasycznym baśniom dla młodych czytelników. Zbiór również zostanie opatrzony nowym wstępem J.K. Rowling.

Jeśli was ciekawi, skąd pochodzi złoty znicz, w jaki sposób powstały tłuczki albo dlaczego emblematem Wędrowców z Wigtown jest topór rzeźnicki, weźcie do ręki „Quidditch przez wieki”. Młodzi miłośnicy quidditcha sięgają po tę książkę w bibliotece szkolnej Hogwartu niemal codzienne, a wy nie musicie wreszcie przepłacać na Allegro, gdzie cena pierwszego wydania potrafi przyprawić o palpitację serca.

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji sprzed lat, wpływy J.K. Rowling z publikacji książek zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi