Wydawnictwo Literackie dołącza do serii Wielkie Litery. Książki Olgi Tokarczuk i Szczepana Twardocha w wydaniu z dużą czcionką

7 marca 2022

300 tytułów – tyle książek do tej pory ukazało się w serii Wielkie Litery tworzonej przez OSDW Azymut i 17 wydawców. Na początku 2022 roku do grona oficyn, które zabiegają o względy seniorów, dołączyło Wydawnictwo Literackie. Książki Olgi Tokarczuk, Szczepana Twardocha czy Katarzyny Grocholi zostały opublikowane w wersji z dużą czcionką, o wiele wygodniejszej dla osób starszych i słabowidzących.

„Skrót WL na rynku wydawniczym od lat ściśle związany jest z Wydawnictwem Literackim – te dwie litery wywołują u czytelników natychmiastowe skojarzenia z pięknymi książkami i najwyższej próby literaturą. Z radością dzielimy się tym skrótem z tak ciekawą i ważną społecznie inicjatywą jak Wielkie Litery” – mówi Marcin Baniak, dyrektor działu promocji krakowskiej oficyny. „Dołączamy do akcji, ponieważ chcemy wspierać seniorów i osoby słabowidzące. Mamy nadzieję, że dzięki Wielkim Literom książki z naszego katalogu dotrą do nowych odbiorców. Wszystkim już teraz życzymy miłej lektury!”

Większa czcionka i wygodny format dają przyjemność czytania osobom, dla których do tej pory był to wysiłek. W ten sposób zwiększa się liczba tych, do których można dotrzeć z ciekawą ofertą czytelniczą. Swoje propozycje w serii Wielkie Litery przedstawia właśnie Wydawnictwo Literackie. Oprócz książek Olgi Tokarczuk („Czuły narrator” „Opowiadania bizarne”, „Podróż ludzi księgi”), Szczepana Twardocha („Pokora”, „Król” i „Królestwo”) i Katarzyny Grocholi („Pocieszki”, „Zranić marionetkę”), Wielkie Litery zaproponują nowe wydania z dużą czcionką takich tytułów jak „Bibliotekarka z Auschwitz” Antonia G. Iturby, „Sekret matki” Shalini Boland czy „Dziewczynkę w niebieskim płaszczu” Moniki Hesse. W sumie 14 tytułów dostosowanych do czytania dla seniorów i osób słabowidzących. Książki cenione, nagradzane i chętnie czytane są od teraz dostępne w komfortowym dla oczu wydaniu.

Wielkie Litery to jedyna na polskim rynku inicjatywa skupiająca wydawców publikujących książki z dużą czcionką. Pozycje z serii zostały przystosowane do potrzeb osób słabowidzących i seniorów. Do tej pory do projektu dystrybutora książek OSDW Azymut (Grupa PWN) przyłączyło się kilkunastu wydawców. Inicjatywie towarzyszy kampania promująca czytelnictwo wśród seniorów (#DobrzeSięCzyta), a od 2019 roku także cykl szkoleniowy dla bibliotek poświęcony aktywizacji osób słabowidzących i niewidomych. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział ponad 500 bibliotekarzy z całej Polski.

Książki z dużą czcionką wydawane w serii Wielkie Litery można zamówić na: www.ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery.

Więcej informacji o projekcie na: www.wielkielitery.pl, www.facebook.com/wielkielitery.azymut, www.instagram.com/wielkie.litery.

[Artykuł sponsorowany]

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi