„Więzień nieba” Ruiza Zafóna w kwietniu

5 marca 2012


Wydawnictwo Muza zapowiedziało, że najnowsza powieść Carlosa Ruiza Zafóna, długo oczekiwana przez miliony czytelników na całym świecie kontynuacja „Cienia wiatru”, ukaże się na naszym rynku 19 kwietnia.

Jest rok 1957. Interesy rodzinnej księgarni Sempere i Synowie idą tak marnie jak nigdy dotąd. Daniel Sempere, bohater „Cienia wiatru”, wiedzie stateczny żywot jako mąż pięknej Bei i ojciec małego Juliana. Następny w kolejce do porzucenia stanu kawalerskiego jest przyjaciel Daniela, Fermín Romero de Torres, osobnik tyleż barwny, co zagadkowy: jego dawne losy wciąż pozostają owiane mgłą tajemnicy. Ni stąd, ni zowąd przeszłość Fermina puka do drzwi księgarni pod postacią pewnego odrażającego starucha. Daniel od dawna podejrzewał, że skoro przyjaciel nie chce mu opowiedzieć swej historii, to musi mieć ważny powód. Ale gdy Fermín wreszcie zdecyduje się wyjawić mroczne fakty, Daniel dowie się „rzeczy, o których Barcelona wolałaby zapomnieć”. Jednak niepogrzebane upiory przeszłości nie dadzą się tak łatwo wymazać z pamięci. Daniel coraz lepiej rozumie, że będzie musiał się z nimi zmierzyć. I choć zakończenie powieści wydaje się ze wszech miar pomyślne, to Ruiz Zafón mówi nam wprost, że „prawdziwa Historia jeszcze się nie skończyła. Dopiero się zaczęła”.

„Więzień nieba” to trzecia część cyklu „Cmentarz Zapomnianych Książek”, zapoczątkowanego bestsellerem „Cień Wiatru”. Przetłumaczona na ponad 30 języków pierwsza część sprzedała się do tej pory na całym świecie w nakłądzie ponad 14 milionów egzemplarzy, czyniąc z Ruiza Zafóna jednego z najpopularniejszych hiszpańskich pisarzy. „Więzień nieba” ma spore szanse dorównać swemu poprzednikowi. Początkowy nakład hiszpańskojęzycznej wersji książki wyniósł milion egzemplarzy. Włoskie wydanie powieści znalazło się na pierwszych miejscach najlepiej sprzedających się książek.

Powieść „Więzień nieba” ukaże się 19 kwietnia nakładem wydawnictwa Muza.

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi