banner ad

„Torebki i morderstwo” już w księgarniach

16 stycznia 2012

W tym miesiącu wydawnictwo Bellona rozpoczyna nową serię powieści obyczajowo-kryminalnych, których akcja rozgrywa się w USA, a ich wspólnym motywem są damskie markowe torebki. Na pierwszy ogień idą ?Torebki i morderstwo? autorstwa Dorothy Howell.

?Torebki i morderstwo? to powieść dziejąca się w Los Angeles, Mieście Aniołów, z rozlicznymi centrami handlowymi, butikami i straganami gdzie sprzedaje się? damskie torebki. Pasją życiową bohaterki, Haley Randolph, są właśnie torebki. Ale wyłącznie markowe, zaprojektowane przez stylistów z najwyższej półki. I ta namiętność sprowadzi na Haley mnóstwo kłopotów, wśród których najmniejszymi będą oskarżenia o morderstwo i defraudację.

Aby mieć środki na życie – i na swoja torebkową pasję – Haley musi pracować na dwóch posadach. Ta główna, prestiżowa, to praca w renomowanej firmie prawniczej Pike&Warner, której centrum decyzyjne mieści się na tajemniczym, i dla urzędniczego proletariatu firmy niedostępnym, Szesnastym Piętrze. Druga posada to praca ekspedientki-kasjerki-sprzątaczki-magazynierki (zależnie od kaprysu kierownictwa) w wielkim domu towarowym Holt’s, w którym sprzedaje się „ohydne ciuchy”, „koszmarne buty” i „beznadziejne torebki”. To właśnie tam, w magazynie damskiej bielizny, Haley znajduje zwłoki Richarda, wyjątkowo niesympatycznego faceta, którego ktoś zatłukł drążkiem wyłamanym ze stojaka na ubrania. Niebawem ona sama staje się główną podejrzaną. Haley sama musi oczyścić się z zarzutów i podejmuje prywatne śledztwo. Kończy się ono nieoczekiwanym rezultatem.

Autorka powieści, Doroty Howell napisała do tej pory 26 powieści. Oprócz kryminałów pisze również historyczne romanse pod pseudonimem Judith Stacy.

?Torebki i morderstwo? według zapowiedzi wydawcy powinny spodobać się miłośniczkom ?Diabeł ubiera się u Prady?. Premiera powieści miała miejsce 12 stycznia. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Bellona.

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi