banner ad

Taurus Media w styczniu

19 stycznia 2012

Wydawnictwo komiksowe Taurus Media opublikuje na początku przyszłego tygodnia (23-24 stycznia) dwa nowe komiksy – pierwszy tom „Orbitala” oraz kontynuację „Zabójcy”.

Matz, Luc Jacamon „Zabójca tom 2: Machina śmierci”

Drugi tom z sensacyjnej serii przedstawiającej losy tajemniczego płatnego zabójcy. Po nieudanym zleceniu, o którym mogliśmy przeczytać w poprzedniej części bohater leci samolotem do Wenezueli. Tu odpoczywa w słońcu z piękną dziewczyną u boku. Pojawia się jednak problem: czy współpasażer z samolotu ma przypadkiem coś wspólnego z policją? Komiks pierwotnie opublikowany w wydawnictwie Casterman w latach 1998-2003, został przeredagowany, przetłumaczony na język angielski, w tym roku doczekał się kolejnej nominacji do Nagród Eisnera „Best U.S. Edition of International Material.”

(więcej o komiksie + przykładowe plansze)

Sylvain Runberg, Serge Pelle „Orbital tom 1: Blizny”

Pierwszy tom francuskiej serii science-fiction traktującej o przygodach dwójki kosmicznych agentów (człowieka i humanoida o niesprecyzowanej płci). Ledwie ukończyli treningi, muszą wyruszyć w pierwszą misję. Przybywają na Senestam, gdzie grupa nieuczciwych ludzi próbuje nielegalnie korzystać z kopalni należącej do Jävlodes. Utrzymana w zawrotnym tempie akcja przywodzi na myśl docenione i popularne już serie komiksowe: ?Valerian? i ?Armada?.

(więcej o komiksie + przykładowe plansze)

Jednocześnie wydawnictwo zapowiada, że w lutym rozpocznie publikację jeszcze jednej nowej serii z rynku frankofońskiego pt. „Jednorożec”. Więcej szczegółów poznamy wkrótce.

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi