„Silos” – dystopia Hugha Howeya pod patronatem Booklips.pl!

3 grudnia 2013

Silos - premiera
5 grudnia nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc ukaże się popularna w Stanach dystopia Hugha Howeya pt. „Silos”. Booklips.pl jest patronem medialnym wydania.

Historia tej książki jest niezwykła. Nieznany nikomu autor – Hugh Howey – opublikował na własny rachunek kilka opowiadań ze świata Silosu w formie e-booków. Nieoczekiwanie zyskały one tak wielką popularność, że przyciągnęły uwagę największych wydawców amerykańskich. Dzięki temu, wkrótce po ukazaniu się drukiem, „Silos” wdarł się na prestiżową listę bestsellerów New York Timesa, a prawa wydawnicze do powieści zostały sprzedane do ponad 20 krajów. Po wielkim sukcesie wydawniczym, prawa do sfilmowania „Silosu” zakupił Ridley Scott, reżyser znanych klasyków, takich jak „Obcy” czy „Łowca androidów”.

Fabuła „Silosu” rozgrywa się w przyszłości. Gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi, zamieszkujących gigantyczny podziemny silos. Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw. By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą. Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem. Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz. Jules jest jedną z takich osób. Być może już ostatnią.

Książka Howeya zbiera wyjątkowo dobre opinie wśród użytkowników Goodreads i Amazona. Co ciekawe, jak zauważył w jednym z wywiadów sam autor, wśród czytelników znajdują się często osoby, które nigdy nie czytały science fiction. „Cieszy mnie to, bo uważam, że na gatunku odciśnięto krzywdzące piętno” – powiedział, dodając, że uwielbia rozbudzać zainteresowanie sf u nowych czytelników.

„Silos” ukaże się 5 grudnia nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc. Booklips.pl jest patronem medialnym książki.

Poniżej możecie zobaczyć oficjalny trailer powieści:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi