banner ad

„Rick i Morty” ? komiks na podstawie kultowego serialu już w sprzedaży!

17 października 2018


Wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie humorystycznej serii komiksów „Rick i Morty” o zdarzeniach z życia pewnej dość nietypowej rodziny. To pełne absurdu, czarnego humoru i zaskakujących zwrotów akcji historie oparte na serialu animowanym o tym samym tytule. Słynnych bohaterów stworzyli Dan Harmon i Justin Roiland. Pierwszy tom z kolekcji trafił do sprzedaży 17 października. Do końca roku ukaże się jeszcze jeden album.

„Rick i Morty” to kipiący ironią i żartami, bijący rekordy popularności serial animowany, nagrodzony Emmy Award 2018, który w pierwotnym zamyśle miał być parodią filmu „Powrót do przyszłości”. Nadawany od 2013 roku, stworzony w studiu Adult Swim stał się przebojem wszystkich telewizji, które go emitowały. Pod naciskiem fanów, którzy uznali Ricka i Morty’ego za jedną z najlepszych współczesnych animacji dla dorosłych, twórcy serii ? Justin Roiland i Dan Harmon ? w 2018 roku ogłosili, że pracują nad kontynuacją cyklu, a fani mogą się spodziewać w kolejnych latach nie jednego, ale co najmniej kilku sezonów.

Ukazująca się właśnie seria komiksów science fiction oparta na nieszablonowym, docenionym przez krytyków i uwielbianym przez fanów serialu animowanym zawiera nowe, zupełnie inne od serialowych przygody Ricka i Morty’ego, stworzone przez scenarzystę Zaca Gormana i rysownika C.J. Cannona. Komiks, podobnie jak serial, pełen jest nawiązań do klasycznych dzieł popkultury ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki i horroru ? od „Doktora Who”, „Strefy Mroku”, „Parku Jurajskiego” i „Star Treka” po „Incepcję”, „Koszmar z ulicy Wiązów” czy „Gwiezdne Wojny”.

„Oddajemy do rąk czytelników pierwszy tom serii 'Rick i Morty’. Album to rozrywka w pełnym wymiarze. Komiks pełen nonsensów, sarkastycznego humoru i nieoczekiwanych wydarzeń. Mamy nadzieję, że sięgną po niego zarówno wierni fani historii obrazkowych, jak i nowi, zaciekawieni kolejnymi losami bohaterów widzowie serialu” ? mówi Tomasz Kołodziejczak, redaktor naczelny Klubu Świata Komiksu.

Przeżyjcie szalone przygody wraz ze zdemoralizowanym, socjopatycznym naukowcem-geniuszem Rickiem Sanchezem i jego rozhisteryzowanym, niezgułowatym wnukiem Mortym, podróżując w czasie i przestrzeni. Skutki tych niebezpiecznych, międzygalaktycznych eskapad ? oprócz wnuczka ? boleśnie odczuwają też: nastoletnia siostra Morty’ego, Summer, wiecznie niezadowolona z życia córka Ricka, Beth, pracująca jako weterynarz, ale jednak niespełniona zawodowo, i nieszczęsny zięć Jerry, niekompetentny były pracownik agencji reklamowej i infantylny mąż. Czy rodzina jest w stanie przetrwać obłęd Ricka i cały ten chaos wszechświata, który na nich ściąga? Czy stabilność „życia rodzinnego” nie zostanie zachwiana?

Historie zawarte w pierwszym albumie to zebrane pierwsze pięć zeszytów serii oraz krótki komiks prezentujący całą rodzinkę. W premierowym tomie Rick postanawia udowodnić Jerry’emu, że zdobycie gigantycznej fortuny to bułka z masłem dla każdego, kto ? inaczej niż Jerry ? potrafi dodać dwa do dwóch. Wystarczy mieć pod ręką kogoś dostatecznie naiwnego i nieświadomego, kogoś takiego, jak? Morty. Kant Ricka wychodzi na jaw, a sprawa ociera się o sąd w innym wymiarze, w rezultacie czego Rick i Morty trafiają na dożywocie do ogromnego, pełnego pułapek labiryntu.

Drugi tom trafi do sprzedaży w grudniu. W przygotowaniu kolejne części.

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi