Remigiusz Mróz wydaje autobiograficzny poradnik pisania. Premiera „O pisaniu. Na chłodno” już 28 listopada!

15 listopada 2018


Remigiusz Mróz postanowił zdradzić tajniki swego warsztatu pisarskiego. Autobiograficzny poradnik zatytułowany „O pisaniu. Na chłodno” już 28 listopada nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

W kraju, w którym rzekomo nikt nie czyta, jego książki rozchodzą się w milionach egzemplarzy. W wieku trzydziestu lat wspiął się na czoło listy najpopularniejszych współczesnych polskich pisarzy. Wielu jego czytelników zadaje sobie pytania: Kim jest? Jak tworzy? Remigiusz Mróz zdecydował się w końcu uchylić rąbka tajemnicy.

Zgodnie z zapowiedziami wydawcy w książce „O pisaniu. Na chłodno” autor przybliży swoją pisarską drogę, jednocześnie trzymając czytelnika w napięciu, niczym w jednym ze swoich najlepszych kryminałów. Mróz odkrywa kulisy własnego warsztatu, a ostatecznie udowadnia, że każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nienapisaną książkę. Wszystko to robi na chłodno, ale także z przymrużeniem oka, dzięki czemu pozycja ta ma być nie tylko wyczerpującym kompendium pisarskim dla wszystkich, którzy myślą o stworzeniu własnej powieści, lecz także porywającą, zabawną i momentami poruszającą lekturą.

„To moja najbardziej osobista pozycja ? autobiograficzny poradnik pisania, w którym można znaleźć i mnie, i wszystko to, czego nauczyłem się od początku mojej przygody z piórem. Chciałem napisać tę książkę od dawna, ale cały czas to odkładałem. Przede wszystkim dlatego, że nie lubię otwierać się w taki sposób ? ale także ze względu na to, że ilekroć patrzyłem na ogrom moich notatek do tego poradnika, od razu miałem dosyć. Ostatecznie jednak zasiadłem do pisania i była to jedna z najciekawszych literackich przygód, jakie mnie spotkały. Mam nadzieję, że Wy też miło spędzicie przy niej czas” ? napisał Remigiusz Mróz na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

„O pisaniu. Na chłodno” to kolejna na polskim rynku książka, w której młodzi adepci pióra znajdą cenne wskazówki pisarskie. Przed Remigiuszem Mrozem podobne publikacje wydali już Feliks Kres („Galeria złamanych piór”) i Katarzyna Bonda („Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania”). Jaką wiedzą podzieli się z aspirującymi pisarzami Remigiusz Mróz? O tym przekonamy się 28 listopada.

fot. Mikołaj Starzynski

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi