Remigiusz Mróz publikuje powieść w Wydawnictwie W.A.B. „Węzeł czasu” to thriller o uczuciach i podróżach w czasie

Już wkrótce w księgarniach w całej Polsce pojawi się nowa powieść Remigiusza Mroza. „Węzeł czasu” ukaże się nakładem Wydawnictwa W.A.B. To pierwsza książka najpopularniejszego polskiego pisarza opublikowana przez tę oficynę. Premierę zaplanowano na 12 listopada.
„Grupa Wydawnicza Foksal po raz kolejny udowadnia, że jest miejscem, w którym autorzy chcą realizować swoje pomysły i rozwijać zupełnie nowe projekty. Jesteśmy dumni, że to właśnie Remigiusz Mróz dołącza do grona naszych autorów. Jesteśmy przekonani, że nowa książka Remigiusza Mroza będzie jednym z najważniejszych tytułów tego roku i idealnym prezentem świątecznym dla naszych czytelników” – komentuje Agnieszka Adaszewska-Rozenblicka, prezes zarządu Grupy Wydawniczej Foksal.
Remigiusz Mróz podkreśla, że współpraca z Wydawnictwem W.A.B., choć jak na razie jednorazowa, nie jest przypadkiem. Była to bowiem pierwsza oficyna, która w 2012 roku zainteresowała się jego książkami. „Ostatecznie wówczas nie wyruszyliśmy w wydawniczą podróż, ale przez lata zawsze chodził mi po głowie hipotetyczny scenariusz, w którym debiutowałbym pod tą egidą. Tym bardziej cieszy mnie, że wydajemy razem opowieść związaną właśnie z historią alternatywną – i jestem zaszczycony, że mogę tym samym dołączyć do zacnego grona autorów W.A.B.” – mówi Remigiusz Mróz.

Jak informuje wydawca, „Węzeł czasu” to zaskakująca opowieść o uczuciach, które podjęły walkę z czasem. Aga budzi się w środku lasu bez pojęcia o tym, gdzie jest i jak się tam znalazła. Ostatnim, co pamięta, jest kawa z przyjaciółką na opolskim rynku w środku lata 2025 roku. Teraz odczuwalna temperatura wskazuje, że od tamtej pory minęło przynajmniej kilka miesięcy. Gdzie przepadły jej wspomnienia? Dlaczego nic nie pamięta? I dlaczego ma na sobie cudze ubrania, kojarzące się z dwudziestoleciem międzywojennym?
Zanim ma szansę zrozumieć, że jest nie tylko w nieswoim miejscu, ale także w nieswoim czasie, w lesie zjawia się dwóch mężczyzn. Zamiast języka polskiego, posługują się niemieckim. Zamiast z Opola, pochodzą z Oppeln. Aga zaś zamiast w Polsce, musi odnaleźć się w Rzeszy Niemieckiej. Poznaje Augusta Bekkera, oficera Schutzpolizei ścigającego Polaków. Ta znajomość okaże się dla niej zarazem przekleństwem, jak i błogosławieństwem.
„Bardzo się cieszę, że nowa książka Remigiusza Mroza ukaże się w Wydawnictwie W.A.B. Jesteśmy wielkim wydawcą z ogromnym potencjałem promocyjnym, więc połączenie naszych i Remigiusza sił wydaje się doskonałym pomysłem. Czekam z niecierpliwością na premierę” – mówi Anna Dziewit-Meller, redaktorka naczelna i dyrektorka wydawnicza W.A.B.
„To będzie całkowite zaskoczenie!” – zapowiada Ewa Orzeszek-Szmytko, wydawczyni tytułu. „Jeśli kochacie Stephena Kinga, a w szczególności kultowe 'Dallas 63′, pokochacie też 'Węzeł czasu’. Takiego Remigiusza Mroza jeszcze nie było, trochę romantycznego, tajemniczego i figlującego z czasem. Bardzo się cieszę, że pisarz dołączył do grona autorów W.A.B. i możemy wspólnie uczestniczyć w tej wyjątkowej przygodzie” – dodaje.
Na podstawie książki powstała również superprodukcja z pełnym udźwiękowieniem i w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych występują m.in. Karolina Bacia, Dawid Dziarkowski i Weronika Humaj. Superprodukcja oraz e-book „Węzła czasu” będą dostępne w aplikacji Empik Go.
[am]
TweetKategoria: premiery i zapowiedzi















