Przeczytamy jeszcze jeden album o przygodach Asteriksa René Goscinny’ego i Alberta Uderzo! Premiera zapowiedziana na listopad

5 czerwca 2020

Wspaniałe wieści dla wielbicieli Asteriksa. Okazuje się, że przeczytamy jeszcze jeden tom z przygodami dzielnego Gala autorstwa jego twórców, René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Nie będzie to typowy komiks, lecz ilustrowana opowieść, która nigdy wcześniej nie była wydana w postaci albumu. Wydawnictwo Egmont zapowiada premierę „Złotego Menhira” na 12 listopada 2020 roku.

Historia została napisana przez René Goscinny’ego na potrzeby 30-minutowego słuchowiska, które ukazało się w 1967 roku na płycie winylowej. Wydawnictwo posiadało również książeczkę, w której znajdował się tekst oraz ilustracje stworzone przez Alberta Uderzo. Od tego czasu ta historia stała się prawie niemożliwa do nabycia i nigdy nie została opublikowana w postaci albumu.

„Historia ta, napisana z właściwą dla René Goscinny’ego błyskotliwością, przeznaczona do nagrania audio, a graficznie genialnie zilustrowana przez Alberta Uderzo w towarzyszącej płycie książce, to klejnocik, który warto odkryć na nowo. Niewątpliwie zasługuje na włączenie jej do kolekcji ilustrowanych albumów Asteriksa” – pisze w komunikacie wydawnictwo Egmont.

René Goscinny i Albert Uderzo (fot. D.R.)

W związku z tym podjęto decyzję o publikacji historii w formie osobnego tomu, przypominającego formą albumy „Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały” czy „Tajemnicę magicznego wywaru”. Książkowe wydanie będzie zawierało odświeżone ilustracje w nowym układzie. Albert Uderzo był jeszcze w stanie przez śmiercią nadzorować pod koniec 2019 roku prace konserwatorskie przeprowadzane przez jego wierniejszych współpracowników.

Najtrudniejszym zadaniem było usunięcie struktury nadruku przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej sztuki używania tuszu przez Alberta Uderzo. Odświeżając i kalibrując kolory wierne oryginalnemu stylowi vintage, zafundowano „Złotemu Menhirowi” zabieg odmładzający, który ma pozwolić mu podbić serca starych fanów i pozyskać nowe pokolenia. Ponadto, aby umożliwić fanom wszystkich pokoleń przeżycie przygody w pełni i zgodnie z wyobrażeniami twórców, nagranie audio tego albumu będzie również dostępne w postaci pliku do pobrania przez internet.

O czym jest „Złoty Menhir”? We wsi panuje podniecenie: Kakofoniks postanowił wziąć udział w słynnym konkursie pieśni galijskich bardów, w którym nagrodą jest Złoty Menhir. Asteriks i Obeliks będą towarzyszyć bardowi, aby chronić go przed Rzymianami, którzy mają go śledzić – nie wolno im spuszczać Kakofoniksa z oka, choćby nawet miało to dla nich oznaczać utratę słuchu! Premiera albumu odbędzie się 12 listopada.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi