Premiera nieznanej historii Queen Petera Hince’a

8 lutego 2012


Dzisiaj, tj. 8 lutego, do księgarń trafiła wydana nakładem wydawnictwa Sine Qua Non książka „Queen. Nieznana historia” autorstwa Petera Hince’a.

Historia życia Freddiego Mercury?ego została opisana już kilkakrotnie, jednak ta pozycja jest inna. Nie jest kompletną i uporządkowaną biografią zespołu, ale osobistym zapisem doświadczeń, które pozwolą zrozumieć, co to znaczy być z zespołem ? czy to na scenie, czy za kulisami, w studiu lub na planie teledysku? albo przy barze.

?Queen Nieznana historia? to unikalny zapis wydarzeń z lat, które Peter Hince, autor książki spędził z jednym najsłynniejszych zespołów rockowych. To wnikliwie, odkrywcze oraz zabawnie spojrzenie na to jak naprawdę wyglądała praca z grupą, pokazujące zarówno wzloty jak i upadki. Autor miał wyjątkowo dobry kontakt z zespołem, bo dla niego pracował w latach największej świetności.

„To książka o rockowym zespole i rockowym stylu życia, napisana w oparciu o moje doświadczenia ze współpracy z Queen w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych” – pisze we wstępie autor, Peter Hince. „Moją opowieść kieruję do tych, którzy zawsze zastanawiali się, jak to jest spędzić młodość, podróżując po świecie u boku jednego z największych zespołów w historii rocka. Miałem to szczęście, że udało mi się wieść takie życie? i przeżyć. Pewnym ludziom się to nie udało, w tym wielkiemu geniuszowi, który wywarł ogromny wpływ na moje życie.”

przepustka Petera Hince'a podczas pracy z Queen

Później Hince dodaje: „Napisałem tę książkę z kilku powodów. Być może miało to być swoiste katharsis. Ale przede wszystkim miał to być mój hołd ? nie tylko dla Freddiego i tych, których już nie ma pośród nas, ale również dla tamtych cudownych, wspólnie przeżytych czasów. To był naprawdę magiczny okres naszej młodości, gdy wierzyliśmy, że możemy wyzwać świat na pojedynek i wygrać. I zawsze wygrywaliśmy.”

W książce czytelnik nie znajdzie tabloidowych faktów z prywatnego życia zespołu, ale jest w niej mnóstwo seksu, narkotyków oraz rock?n?rolla, które jak wiemy były częścią tamtych czasów. To lektura dla wszystkich kochających historię rock?n?rolla z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

Książka do nabycia w księgarniach oraz w sklepie wydawnictwa.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać pierwszy rodział książki „Queen. Nieznana historia”.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi