Potęga mocy w nowych książkach Star Wars

6 lutego 2012


W związku z premierą filmu „Gwiezdne Wojny: Część I – Mroczne widmo” w wersji 3D wydawnictwo Egmont proponuje trzy nowości, które powinny znaleźć się w domowych kolekcjach komiksów, książek i gadżetów związanych z uniwersum Star Wars.

Są to: „Star Wars: Część 1 Mroczne Widmo. Nowy Słownik Ilustrowany”, specjalne wydanie kolekcjonerskie „Star Wars: Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana”, a także „Star Wars: Wielki Ilustrowany Słownik. Wydanie specjalne”.

Space opera George?a Lucasa z 1977 roku zawładnęła rzeszami widzów na całym świecie, by w kolejnych latach umacniając swoją pozycję kolejnymi produkcjami filmowymi stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wartościowych marek. Gwiezdna Saga zakorzeniła się w kulturze tak silnie, że odnosili się do niej w swoich wypowiedziach światowi przywódcy, a jedizm aspirował nawet do rangi wyznania. Dziś trudno znaleźć kogoś, kto nie słyszał o filmach. Saga Lucasa stała się nieodłącznym elementem współczesnej cywilizacji, zajmując jedno z ważniejszych miejsc w kulturze masowej. Star Wars uznaje się za zjawisko nie tylko kulturowe, ale i społeczne, które wpływa na wydarzenia światowe w takim samym stopniu, w jakim zostały przez nie ukształtowane.

„Star Wars: Część 1 Mroczne Widmo. Nowy Słownik Ilustrowany”

Wyrusz w podróż do odległej galaktyki! Poznaj postacie, stroje, roboty i broń z filmu „Mroczne Widmo”. Nowy słownik ilustrowany jest wyczerpującym źródłem informacji o pierwszej części sagi Gwiezdnych Wojen. W nowym, wzbogaconym wydaniu albumu ?Gwiezdne wojny: Część I. Słownik obrazkowy?, opublikowanego w 1999 roku, fani znajdą więcej postaci, statków i stworów. Na kartach albumu znalazło się mnóstwo zachwycających szczegółami zdjęć bohaterów, ich strojów, a także droidów i urządzeń z okresu Republiki. Dzięki przepastnym archiwom wzbogacono dotychczasowe wiadomości i dodano całkiem nowe. Nowy słownik ilustrowany zawiera mnóstwo dotąd niepublikowanych zdjęć. Niezwykle bogaty materiał ilustracyjny został dodatkowo uzupełniony o nowe postacie i przedmioty z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Twórca słownika, David West Reynolds, jest wykładowcom i autorem publikacji o tematyce archeologicznej, toteż uniwersum Gwiezdnych Wojen prezentuje on niczym świat starożytnego Rzymu czy Egiptu.

„Star Wars: Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana”

Prawdziwa kronika świata Gwiezdnych Wojen, jakiej jeszcze nie było! W 1977 roku świat ujrzał Gwiezdne wojny ? pierwszy ze wspaniałych filmów George?a Lucasa, który od razu podbił serca widzów na całym świecie. Kolejne filmy, książki i komiksy zdobywały uznanie kolejnych pokoleń, tworząc świat STAR WARS, będący częścią współczesnej kultury. Pierwsza kompletna kronika Star Wars jest opisem w porządku chronologicznym ponad trzydziestu lat historii świata Gwiezdnych Wojen. Ta niezwykła książka powstała dzięki współpracy wytwórni Lucasfilm i specjalistów w dziedzinie Gwiezdnych Wojen: Rydera Windhama, Daniela Wallace?a i Pabla Hidalga. Jest prawdziwą kopalnią wiedzy o Star Wars ? począwszy od inspiracji, które pomogły Lucasowi stworzyć Gwiezdną Sagę, przez szczegółową historię jej powstawania, na wszelkich gwiezdnowojennych produktach skończywszy. To także opowieści o ludziach, których pasja i talent zbudowały potęgę STAR WARS. To tysiące informacji, faktów, opisów zdarzeń.

„Star Wars: Wielki Ilustrowany Słownik. Wydanie specjalne”

Niezwykły album, przybliżający odległą galaktykę. Star Wars: Wielki ilustrowany słownik prezentuje historię Gwiezdnej Sagi w całej okazałości. Obszerne informacje o uniwersum Gwiezdnych Wojen opatrzono licznymi kadrami z filmów i kreskówek, grafikami z komiksów i powieści, a także fotosami z planu filmowego. Wydanie specjalne zostało uzupełnione informacjami o najnowszych komiksach, gadżetach, a także konwentach fanów. W przewodniku zawarto mnóstwo informacji o liczącej sobie miliony lat historii galaktyki Lucasa ? od początków dziejów Jedi i Sithów do utworzenia przez Luke?a Skywalkera nowego zakonu Jedi. Czytelnik znajdzie w nim także wiele ciekawych faktów dotyczących powstawania wciąż rozrastającego się uniwersum Star Wars. Na treść składają się: Dzieje galaktyki; Postacie, technologia, droidy, obcy i planety; Historia powstania filmów; Barwne ilustracje z uniwersum Gwiezdnych Wojen; Komiksy, książki i gry komputerowe. Autorem albumu jest Ryder Windham – były redaktor gwiezdnowojennych komiksów, napisał też ponad 50 książek związanych ze Star Wars, między innymi Journey Through Space, Galactic Crisis! czy Star Wars: Revenge of the Sith Scrapbook. Spod jego pióra wyszły ponadto adaptacje obu trylogii dla młodych czytelników.

Oprócz powyższych albumów, w lutym w salonach prasowych będziemy mogli zakupić również trzy komiksy ze świata Star Wars: styczniowe i lutowe wydania miesięcznika „Star Wars Komiks” oraz siódmy tom serii „Rycerze Starej Republiki”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi