Pierwsze pełne wydanie najdłuższego polskiego komiksu!

12 czerwca 2012


11 czerwca nakładem wydawnictwa Egmont ukazało się pierwsze pełne wydanie najdłuższego polskiego komiksu – „Kajtek i Koko w Kosmosie” autorstwa Janusza Christy.

Album „Kajtek i Koko w Kosmosie” zapoczątkował przed laty wydawanie klasyki polskiego komiksu w wydawnictwie Egmont. Historia edycji ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych jest długa i równie zajmująca jak sama opowieść. Najdłuższy polski komiks pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968?1972. Następnie wydawcy próbowali zebrać rozproszone fragmenty dzieła, lecz dopiero w niniejszym albumie udało się odtworzyć z pierwodruków prasowych i uporządkować wszystkie kosmiczne perypetie Kajtka i Koka. Po 40 latach od zakończenia edycji prasowej jest to pierwsze pełne wydanie najdłuższego polskiego komiksu.

Komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach tytułowych bohaterów uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich z ekspedycją do gwiazdozbioru Oriona. W jej trakcie przyjaciele poznają mieszkańców odległych planet i ich zwyczaje, ryzykują życie, przeżywają odmienne stany świadomości, ale ostatecznie pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi.

Pierwsze pełne wydanie komiksu oprawione zostało w twardą okładkę z tłoczonym rysunkiem oraz obwolutą. Na 672 stronach, oprócz dobrze już znanych pasków, pojawiło się ponad 150 nowych, wcześniej niepublikowanych w albumowej formie.

Poniżej możecie zobaczyć fanowską zapowiedź komiksu zrealizowaną przez Przemysława Świszcza:

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi