Pierwsza książka dla dzieci Doroty Masłowskiej już w czwartek!
Już 22 maja premiera Jak zostałam wiedźmą. To pierwsza książka Doroty Masłowskiej napisana z myślą o dzieciach. I o rodzicach, bo dorośli też znajdą w tej lekturze coś dla siebie. Od dzisiaj do czwartku, czyli do premiery książki, Wydawnictwo Literackie na swoim kanale Youtube ujawniać będzie fragmenty Wiedźmy? czytane przez samą Dorotę Masłowską.
Filmy powstały podczas specjalnej sesji zdjęciowej w studiu znanego fotografa Jacka Kołodziejskiego. Każdy film to inny portret, inny makijaż i ubiór. Dorota Masłowska czaruje – tak na zdjęciach, w filmach, jak i w opowiadanej przez siebie historii.
Jesteście ciekawi najnowszej książki Doroty Masłowskiej? Chcecie poznać wiedźmę Żulerię von Mocz? A może po prostu szukacie śmieszno-strasznej bajki z morałem, którą moglibyście przeczytać wieczorem swoim pociechom?
Poniżej możecie obejrzeć pierwszy odcinek „Jak zostałam wiedźmą”. Kolejne odsłony we wtorek, środę i czwartek:
„Jak zostałam wiedźmą” to uniwersalna i nowoczesna opowieść o walce dobra ze złem w świecie gadżetów, sztucznych pragnień i chęci na więcej, więcej, więcej… Wiedźma porwie nawet najstarsze dzieci.
Głodna, szuka niegrzecznych maluchów, by zrobić z nich zupę. Upatrzonej przez nią dziewczynce jednak wiele zarzucić się nie da. Wiedźma postanawia zaczarować dziecko i zmusić je do znalezienia niegrzecznego chłopca, dzięki któremu upragniona zupa będzie zjadliwa. Spryskuje dziewczynkę Podmianą Myśli i wraz z konikiem na biegunach wyprawia na poszukiwania Bogusia, który najbardziej kocha iPhone?a i czipsy. Wkrótce jednak się okazuje, że coś poszło nie tak? Czy dziewczynka odnajdzie Bogusia? Czy jednak oprze się złemu czarowi?
„Jak zostałam wiedźmą” to oniryczna opowieść o walce, jaką toczymy, przede wszystkim, z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów, surogatów i wirtualnych emocji. A codzienny wyścig przynosi wszystkim coraz większe, większe, większe? poczucie braku.
Ta pięknie ilustrowana przez Mariannę Sztymę, baśniowa, skrząca dowcipem i pełna trafnych obserwacji książeczka zachęca, by zwolnić, zastanowić się, porozmawiać. A także wspólnie poczytać ? bo miłość do książek to skarb na całe życie.
fot. Jacek Kołodziejski
TweetKategoria: premiery i zapowiedzi