banner ad

Ojciec o Amy Winehouse w pierwszą rocznicę śmierci

10 lipca 2012

18 lipca wydawnictwo Sine Qua Non zaprezentuje książkę, która upamiętnia jedną z największych gwiazd minionej dekady. „Amy. Moja córka” to szczere i osobiste wyznanie ojca tragicznie zmarłej w wieku 27 lat piosenkarki. Książka ukaże się na 5 dni przed pierwszą rocznicą śmierci Amy Winehouse.

W świecie muzyki niewielu mogło się z nią równać. Jej liryczne teksty i magnetyczny głos od razu wywindowały ją na sam szczyt, gdy w 2003 roku wydała debiutancki krążek pod tytułem „Frank”. W miarę jak jej gwiazda błyszczała coraz jaśniej, stawało się oczywiste, że ta dziewczyna z północnego Londynu to znacznie więcej niż młody talent.

Dziś po raz pierwszy jej ojciec i powiernik Mitch Winehouse postanowił podzielić się opowieścią o swojej Amy ? córce, którą uwielbiał od dnia narodzin, wielkiej gwieździe i borykającej się z problemami kobiecie. Osobistymi historiami i najbardziej intymnymi wspomnieniami tworzy portret ? dziewczyny o wielkim sercu i magicznym głosie. Poznajemy Amy od czasów dziecięcych wygłupów, muzycznych fascynacji, marzeń o sławie oraz historii jej niesamowitej kariery, po najmroczniejsze chwile walki z uzależnieniem.

Dzięki połączeniu tego, co osobiste, prywatne i publiczne, jest to niezwykle szczera i wzruszająca podróż przez życie najbardziej utalentowanej artystki pokolenia ? wyjątkowy pamiętnik autorstwa człowieka, który znał Amy najlepiej.

Mitch Winehouse urodził się i wychował w Londynie. W swoim życiu był już przedsiębiorcą, sprzedawcą, a ostatnio nawet londyńskim taksówkarzem. Wychowywał swoją córkę Amy w atmosferze miłości do muzyki. W 2010 roku wydał płytę jazzową pod tytułem „Rush of Love”. Obecnie zajmuje się pozyskiwaniem środków dla Fundacji im. Amy Winehouse, której celem jest wspieranie działań, zarówno w Wielkiej Brytanii jak i poza jej granicami, na rzecz młodzieży borykającej się z różnego rodzaju problemami ? czy to ze względu na stan zdrowia, niepełnosprawność, trudną sytuację materialną, czy uzależnienie. Mitch Winehouse cały dochód ze sprzedaży swojej książki przeznaczył na rzecz fundacji.

Poniżej możecie zobaczyć trailer zapowiadający książkę:

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi