banner ad

Od jutra w księgarniach „Powieści” i „Wiersze” Marcina Świetlickiego

27 listopada 2011

Wydawnictwo EMG postanowiło uczcić 50. urodziny Marcina Świetlickiego dwoma specjalnie na tę okazję przygotowanymi pozycjami. „Powieści” oraz edycja w miękkiej oprawie „Wierszy” ukażą się na rynku jutro, tj. 28 listopada.

Marcin Świetlicki „Powieści”
„Powieści” to zebrane w jednym tomie kryminały Marcina Świetlickiego ?Dwanaście?, ?Trzynaście? i „Jedenaście”. Głównym bohaterem trylogii jest Mistrz – dawna gwiazda serialu telewizyjnego dla dzieci z lat 70, obecnie samozwańczy prywatny detektyw uzależniony od alkoholu. W „Dwanaście” próbuje on rozwikłać zagadkę tajemniczych śmierci członków zespołu muzycznego „Biały Kieł”. W „Trzynaście” Mistrz, wciągnięty w podłą intrygę, musi uciekać ze swojego ukochanego miasta. Za to kim jest, spotyka go kara nieludzka: musi uciekać do Warszawy. W „Jedenaście” Mistrz i dziewczyna w restauracji Stylowa próbują pojąć tajemnicę śmierci Doktora. Dodatkowo w zbiorze znalazło się napisane specjalnie z okazji premiery „Powieści” opowiadanie, w którym Mistrz w pierwszoosobowej narracji rozstrzyga dotąd nierozstrzygnięte wątki z powieści. (więcej o książce)

Marcin Świetlicki „Wiersze” (wydanie w miękkiej oprawie)
„Wiersze” to zebrane w jednym tomie 9 książek poetyckich Marcina Świetlickiego wydanych w latach 1992-2009 oraz 77 wierszy niepublikowanych i 44 rozproszone w antologiach, prasie lub wydaniach poszerzonych. Jest to pierwszy pełny przegląd twórczości poety. Łącznie 535 wierszy. „Wiem, że to nie wszystko, co w życiu napisałem. O wielu tekstach staram się zapomnieć. Albo już zapomniałem. Ale mam nadzieję, że i tak otrzymujecie w tej chwili tak potężną dawkę Świetlickiego, że wystarczy to wam na długo.” – stwierdza we wstępie Świetlicki.
(więcej o książce)

 

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi