O kotach w ?Moim życiu z Dżejmsem?

27 stycznia 2012

Nakładem wydawnictwa Ważka ukazał się koci zbiór opowiadań Macieja Gierszewskiego pt. „Moje życie z Dżejmsem”.

Jeśli wierzyć Ryszardowi Krynickiemu, to Wisława Szymborska mawia czasem: ?Koty udały się Panu Bogu?. Ale czy rzeczywiście? Maciej Gierszewski w swoim debiucie prozatorskim daje odpowiedź na to pytanie.

?Moje życie z Dżejmsem? to zbiór prawie stu krótkich i bardzo krótkich opowiadań, w których autor opisuje codzienne i niecodzienne przygody, na jakie jest narażony każdy właściciel miauczącego pupila. Książka udowadnia poślednią rolę, jaką pełni człowiek w życiu kota.

ilustracja z książki, autor Kira Pietrek

Dopełnieniem tekstu są ilustracje narysowane przez Kirę Pietrek oraz Macieja Czapiewskiego. Dodatkowym smaczkiem książki są premierowe wiersze Marty Podgórnik, Krzysztofa Gryki oraz Tomasza Majerana.

Autor zbioru, Maciej Gierszewski, od lat zajmuje się komiksem (publikuje m.in. na ?Kolorowych Zeszytach? oraz ?Alei Komiksu?). Ma na swoim koncie również dwie książki poetyckie: ?Profile? oraz ?Luźne związki?. Razem ze Szczepanem Kopytem zredagował antologię poetycką ?Słynni i świetni. Antologia poetów Wielkopolski debiutujących w latach 1989-2007?.

Przeczytaj opowiadanie ze zbioru, pt. „Pani Kocikowa”.

Książka do kupienia w wybranych księgarniach internetowych oraz na stronie wydawnictwa.

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi