Nowy tom sagi George’a R. R. Martina już 22 listopada!

25 października 2011


Piąty tom popularnej sagi George’a R. R. Martina „Pieśń Lodu i Ognia” zatytułowany „Taniec ze smokami część 1” ukaże się 22 listopada nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Ostatni rok w literaturze fantastycznej zdecydowanie należał do George’a R. R. Martina. Wyprodukowany przez HBO serial „Gra o tron”, na podstawie pierwszego tomu cyklu, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem (przystąpiono już nawet do realizacji drugiego sezonu). Teraz w księgarniach ma ukazać się kolejna, piąta powieść, zatytułowana „Taniec ze smokami część 1”.

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna…

Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na pyle i śmierci. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć?

Tyrion Lannister, uciekłszy z Westeros, gdy wyznaczono nagrodę za jego głowę, również zmierza do Daenerys. Jego nowi towarzysze podróży nie są jednak obdartą bandą wyrzutków, jaką mogliby się wydawać, a jeden z nich może na zawsze pozbawić Daenerys praw do westeroskiego tronu?

Północy broni gigantyczny Mur z lodu i kamienia. Tam właśnie przed Jonem Snow, dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym lordem dowódcą Nocnej Straży, stanie najpoważniejsze jak dotąd wyzwanie. Ma bowiem potężnych wrogów nie tylko w samej Straży, lecz również poza nią, pośród lodowych istot mieszkających za Murem?

W czasie narastających niepokojów fale przeznaczenia nieuchronnie prowadzą bohaterów do największego ze wszystkich tańców?

Dzięki swej wielotomowej sadze George R. R. Martin pozyskał miliony oddanych fanów i odrodził tradycję epickiej fantasy w stylu tolkienowskim.

Do tej pory w cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” ukazały się następujące tytuły: „Gra o tron”, „Starcie królów”, „Nawałnica mieczy” (część I: Stal i śnieg, część II: Krew i złoto) oraz „Uczta dla wron” (część I: Cienie śmierci, część II: Sieć spisków).

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku dwóch poprzednich tomów, Zysk i S-ka podzielił tekst na dwie książki. Pierwsza z nich, „Taniec ze smokami część 1” do kupienia od 22 listopada.

Zobacz polski zwiastun książki:

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi