Najgorętsze zapowiedzi Grupy Wydawnictwa Poznańskiego na 2019 rok

29 grudnia 2018


Grupa Wydawnictwa Poznańskiego ujawniła najgorętsze zapowiedzi 2019 roku. Pod głównym szyldem oficyny, ale też w imprintach Czwarta Strona i We need YA, ukaże się wiele interesujących tytułów z kategorii literatury pięknej, faktu, kryminalnej, młodzieżowej i obyczajowej.

Rozpędu nabiera zainicjowana na nowo legendarna Seria Dzieł Pisarzy Skandynawskich! W 2019 roku do „Niewidzialnych” Roya Jacobsena dołączy poruszająca i doskonale napisana historia rodzinna, czyli „Współczesna rodzina” Helgi Flatland. Następne będzie „Pożegnanie z Afryką” Karen Blixen ? klasyka, która kolejny raz przeniesie nas na farmę u stóp gór Ngong oraz „Białe morze” ? drugi tom tzw. trylogii Barr?y Roya Jacobsena.

Rok 2019 to czas amerykańskiej literatury najlepszej próby. Nagrodzona National Book Award 2017 powieść „Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie” Jesmyn Ward, losy Stephena Floridy opisane przez Gabe’a Habasha oraz dramatyczne doświadczenia Niru i Meredith w „Speak No Evil” autorstwa Uzodinmy Iweali poruszają ponadczasowe zagadnienia związane z akceptacją, wykluczeniem, znalezieniem własnego miejsca w społeczeństwie oraz cienką granicą między pasją a szaleństwem.

Najlepsze biografie to nie tylko historie o ludziach ? to przede wszystkim opowieści o ich czasach, wpływie jaki na nie wywarli i o tym, co tak naprawdę odróżniało ich od im współczesnych. W 2019 roku, kontynuując wspaniałą tradycję opowieści o Humboldtcie, Conradzie i losach statku Mayflower, Wydawnictwo Poznańskie zaprosi do poznania „Buntowniczek”, czyli historii Mary Wollstonecraft i Mary Shelley ? dwóch nietuzinkowych kobiet, które wywarły niegasnący wpływ na światową literaturę, a także „Nierozłącznych”, czyli losów najsłynniejszych bliźniąt syjamskich i ich spotkania z realiami Ameryki przełomu wieków. Na deser zaś czeka na was sprawa godna Sherlocka Holmesa, a którą rozwiązał jego „ojciec”, Arthur Conan Doyle, oraz fascynujące koleje życia jednego z najsłynniejszych polskich podróżników i pisarzy XX wieku, Arkadego Fiedlera!

Wiele będzie się działo w serii reporterskiej! Obok fascynujących historii kobiet ? tych współczesnych, tych z lat 20. oraz tych z Omanu ? znajdą się w niej też tytuły mierzące się z problemami, z którymi boryka się obecnie cały świat: tragiczny los tysięcy uchodźców z terenów konfliktów zbrojnych, ekonomiczny kryzys regionu śródziemnomorskiego, rosnący w siłę ruch antyszczepionkowy oraz coraz bardziej zmilitaryzowana i autokratyczna Rosja Władimira Putina.

W roku 2019 czekają na was uznani autorzy literatury faktu i najciekawsze momenty w historii świata. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski, brawurowa eksploracja Dzikiego Zachodu w początkach XIX wieku, bitwa, która zmieniła losy wojny w Wietnamie i nieznana dotąd historia polskiego udziału w gorączce złota to dopiero początek! Obok nich pojawią się też książki opisujące doświadczenia drugiej wojny światowej ? zbrodnicze eksperymenty medyczne w nazistowskiej Austrii, a także poruszająca i wstrząsająca kobieca historia Holocaustu.

Bez względu na to, czy fascynują was dalekie Wyspy Owcze, czy może jednak pachnąca różami i rakiją płynąca Bułgaria, czy wolicie przemierzać himalajskie doliny w poszukiwaniu śladów Yeti, czy jednak bardziej pociąga was to, co ukryte jest pod naszymi stopami ? w 2019 roku powinniście sięgnąć po książki podróżnicze Wydawnictwa Poznańskiego i te poświęcone przyrodzie! Jak podpowiada poniższa grafika, wśród zapowiedzi znajduje się kolejna publikacja Roberta Macfarlane’a.

Jakie tajemnice skrywa słodka i na pozór krucha Jane Doe? Kto morduje moskiewskich przestępców i jaki związek ma z nimi więzień, którego eskortuje Anastazja Kamieńska? Jakie jeszcze tajemnice skrywają przed światem skąpane w mroku Szetlandy? Odpowiedzi na te (i wiele, wiele innych pytań) poznacie już w 2019 roku razem z Victorią Helen Stone, Aleksandrą Marininą i Ann Cleeves. Nowe kryminały autorek ukażą się tradycyjnie pod szyldem Czwarta Strona.

Miłośnicy Roberta Małeckiego, Małgorzaty Rogali i Ryszarda Ćwirleja nie mogą przeoczyć tych tytułów! W 2019 roku Agata Górska, Antoni Fischer i Bernard Gross po raz kolejny zabiorą was do mrocznego świata brutalnych morderstw, niewyjaśnionych tajemnic i nikłych szans na sprawiedliwość! Dołączy do nich także mecenas Joanna Chyłka ? w kolejnej odsłonie bestsellerowej serii kryminałów prawniczych Remigiusza Mroza!

Rok 2019 w literaturze obyczajowej to czas wielkich emocji i skrajnych doznań. Obok poruszających historii gorzkiego końca związku i splątanych ludzkich losów pojawią się też opowieści o wspaniałych początkach, rodzącym się uczuciu i magii pierwszej miłości…

Dopiszą także dobrze już znane czytelniczkom autorki! W 2019 roku po raz kolejny spotkacie się z Karoliną Wilczyńską i przyjaciółkami z ulicy Kwiatowej. Nie zabraknie też kolejnej odsłony serii tej autorki ? „Stacja Jagodno”. Wydawnictwo zapowiada też nowe tytuły Natalii Sońskiej, Agaty Przybyłek, Agnieszki Lis i Gabrieli Gargaś.

W 2019 roku literatura młodzieżowa odsłoni swoje mroczniejsze oblicze, dzięki nowym tytułom Victorii Schwab i Courtney Summers! „Vicious” to okrzyknięta mianem bestsellera przez „The New York Times” historia dwóch nastolatków, którzy w poszukiwaniu wiedzy i doświadczeń związanych ze śmiercią powoli przekraczają kolejne granice. Polecana przez A.J. Finna i Veronikę Roth powieść „Sadie” to jedna z najważniejszych amerykańskich książek dla nastolatków, traktująca o obsesyjnej próbie znalezienia dziewczyny, która zaginęła w trakcie poszukiwań mordercy swojej siostry.

Na taryfę ulgową nie będzie można też liczyć przy lekturze „Przebudzonych”. W nowej serii Colleen Houck akcja toczy się równie wartko jak brzeg Nilu, a mityczne, starożytne siły, które przebudziły się w Metropolitan Museum of Art, nie pozwolą wam już nigdy spojrzeć tak samo na muzealne wystawy antycznych artefaktów.

W nadchodzącym roku ukażą się także nowe książki Adama Silvery i Becky Albertalli, głośna space opera youtuberki Sashy Alsberg, mroczna, opowiedziana na nowo historia Małej Syrenki i kilka świątecznych niespodzianek.

Czy Magda nosi w sobie cząstkę demona? Czy w godzinie próby zwykli ludzie staną po stronie Żniwiarzy? Co kryje w sobie przyszłość Jaaru i jaką role odgrywają w niej Strażnicy Żywiołów? Tego dowiecie się z kolejnych tomów bestsellerowych opowieści dla nastolatków ? „Żniwiarza” Pauliny Hendel i „Kronik Jaaru” Adama Fabera.

Okazji, by poznać niezwykłe światy, wykreowane przez czołowych polskich autorów literatury młodzieżowej, będzie więcej! W 2019 roku pojawi się kolejna seria autorstwa Adama Fabera ? „Krew Ferów”, zaś fanów autorki „Żniwiarza” na pewno ucieszy wieść o wznowieniu jej poprzedniej serii ? „Zapomnianej księgi” (z nową redakcją i okładką).

Imprint We need YA opublikuje też zwyciężczynię organizowanego niedawno konkursu na powieść new adult. Spośród niemal 80 zgłoszeń redakcja wybrała „Jedyne takie miejsce” Klaudii Bianek i liczy, że również czytelników zachwyci ta historia.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi