banner ad

Mroczna wieża w książkach i komiksie z Albatrosa

21 listopada 2011

Druga połowa listopada to dobry czas dla miłośników „Mrocznej wieży” Stephena Kinga. Wydanictwo Albatros przygotowało specjalny box zawierający cztery części sagi oraz kolejny, trzeci, tom komiksu.

Stephen King „Mroczna Wieża tom 1-4 (box)”

Najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga, pisany w latach 1970- 2004, uważany przez samego autora za jego magnum opus. Łączy w sobie motywy przewodnie wielu gatunków, obejmujący elementy fantasy, fantastyki naukowej, literatury grozy i westernu. Cykl opowiada historię Rolanda Deschaina, którego celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Roland jest ostatnim żyjącym członkiem bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Początkowo bohater jest bardzo tajemniczy, nie znamy nawet jego wieku, jednakże wraz z rozwojem historii poznajemy jego historię i przyczyny jego podróży. Na swej drodze pomaga napotkanym ludziom w imię kodeksu honorowego zwanego Drogą Elda, jest także zmuszony do dokonywania wielu trudnych wyborów, takich jak wybór pomiędzy życiem przyjaciela, a kontynuowaniem podróży do Wieży. Box zawiera pierwsze cztery tomy cyklu: „Roland”, „Powołanie trójki”, „Ziemie jałowe” oraz „Czarnoksiężnik i kryształ”.

Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Jae Lee „Mroczna Wieża tom 3: Zdrada”

Ka-tet złożone z Rolanda, Alaina i Cuthberta powraca bezpiecznie do ich rodzinnego Gilead. Ale nie wszystko ma się dobrze. Roland zatrzymał złego Grejpfruta Maerlyna i popadł w obsesję ciągłego zaglądania w jego różową otchłań, nie bacząc na śmiertelne tego skutki. To co widzi młody rewolwerowiec, sprowadza na niego najmroczniejsze koszmary. W międzyczasie ojciec Rolanda zorganizował oddział pościgowy by odszukać tych, którzy zagrozili życiu jego syna w Hambry ? Johna Farsona i Wielkich Łowców Trumny. W tym starciu Stephen Deschein może stracić życie.
(więcej o komiksie)

 

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi