Media Rodzina ogłasza wydanie pierwszego oficjalnego przewodnika po książkach o Harrym Potterze

3 marca 2023

Wydawnictwo Media Rodzina zapowiada premierę pierwszego oficjalnego kompendium wiedzy o siedmiu tomach książkowej sagi J.K. Rowling o Harrym Potterze. Publikacja będzie miała formę ilustrowanego albumu, który ukaże się w październiku 2023 roku.

„Harry Potter: magiczny almanach” ma być przeznaczony zarówno dla młodych czytelników, którzy wyruszają w swoją pierwszą podróż do Hogwartu, jak i dla ekspertów, którzy docenią rozmach i głębię informacji mniej oczywistych czy zapomnianych. Publikacja ukaże się w wydaniu albumowym w twardej oprawie, złoconym folią, ze wstążką do zaznaczania i rozkładanymi ilustracjami w wielkim formacie.

Wiedza pochodząca z książek J.K. Rowling zaprezentowana zostanie w formie map, wykresów i przekrojowych grafik ukazujących całą gamę magicznych osobliwości – od zaczarowanych obiektów, magicznego jedzenia, po fantastyczne rośliny i stworzenia. Podzielony na siedem rozdziałów „Almanach…” ma pozwolić czytelnikom zgłębić informacje o ukochanych bohaterach, przeżyć na nowo ulubione sceny, zdobyć wiedzę o zaklęciach, poszukać ukrytych sekretów i oddać się fantazji, zwiedzając Szkołę Magii i Czarodziejstwa. Wielbiciele „Harry’ego Pottera” znajdą tam wszystko: od Tiary Przydziału po inkantacje zaklęć.

Ilustracje do „Magicznego almanachu” stworzyło siedmioro artystów z całego świata: Peter Goes, Louise Lockhart, Weitong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Levi Pinfold i Tomislav Tomić, a każdy z nich zaprezentował własną artystyczną wizję uniwersum wymyślonego przez J.K. Rowling.

„’Magiczny almanach’ zauroczył nas od pierwszego wejrzenia i obudził najcenniejsze wspomnienia z lektury 'Harry’ego Pottera’. Przywołał na nowo magiczny świat J.K. Rowling: świeży, unikalny, nieskończenie odkrywczy, a przy tym pełen fantazji i humoru. Almanach oszałamia ilością wiedzy i szczegółowością, rozczula cytatami z książek – pamiętnymi kwestiami ukochanych postaci, zachwyca ilustratorskim rozmachem, a jednocześnie wiernym podejściem do magicznych miejsc, postaci, stworzeń i przedmiotów. Almanach to autoryzowane, pedantycznie opracowane kompendium wiedzy o Harrym Potterze dla fanów w każdym wieku” – komentuje Joanna Nowakowska, redaktor naczelna wydawnictwa Media Rodzina.

„Harry Potter: magiczny almanach” ukaże się jednocześnie w 35 językach, wsparty globalną kampanią promocyjną obejmującą szeroko zakrojoną reklamę, interaktywną ekspozycję w księgarniach i bibliotekach oraz wydarzenia organizowane w Światowy Dzień Harry’ego Pottera (12 października), skierowane do całych rodzin, fanów i kolekcjonerów.

Światowa premiera publikacji „Harry Potter: magiczny almanach” zapowiedziana jest na 10 października 2023 roku.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi