„Litr ciekłego ołowiu” – nowy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka i spotkania z autorem

21 kwietnia 2016

litr-cieklego-olowiu-premiera
22 kwietnia nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukaże się nowy zbiór opowiadań „bezjakubowych” Andrzeja Pilipiuka. „Litr ciekłego ołowiu” to kawałek prozy pisanej bardziej na poważnie. Autor będzie promował książkę na dwóch spotkaniach – w Warszawie i w Krakowie.

Choć Pilipiuk zasłynął jako autor pełnych rubasznego humoru opowiadań o Jakubie Wędrowyczu, równolegle pisał również historie bardziej na poważnie. Wśród krytyków uchodzą za najlepszą część jego twórczości. Większość tych „bezjakubowych” tekstów eksploruje tematykę historyczną. Jak w kalejdoskopie przewijają się mało znane epizody, artefakty innych epok, alternatywy historyczne, zapomniane wynalazki.

pilipiuk-opowiadanie01

W najnowszym, ósmym już zbiorze zatytułowanym „Litr ciekłego ołowiu” czeka nas osiem nowych opowiadań, w których powrócą bohaterowie znani już z poprzednich książek Pilipiuka. Najwięcej, bo czterokrotnie, spotkamy się z poszukiwaczem antyków i kolekcjonerem osobliwości, Robertem Stormem. Czeka nas również jedna przygoda doktora Skórzewskiego. W innym opowiadaniu ponownie będziemy eksplorować rejony warszawskich Łazienek.

pilipiuk-opowiadanie02

Andrzej Pilipiuk zamierza promować najnowszy zbiór opowiadań na dwóch spotkaniach. W czwartek 21 kwietnia o godzinie 18:00 będzie można porozmawiać z autorem w Księgarni Świata Książki w Warszawie przy Al. Solidarności 119/125. Z kolei w piątek 22 kwietnia o godz. 18:00 Pilipiuk odwiedzi Księgarnię Pod Globusem w Krakowie przy ul. Długiej 1.

pilipiuk-opowiadanie03

Zbiór „Litr ciekłego ołowiu” ukaże się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi