Literatura grozy w nowym pakiecie BookRage za „co łaska”

3 listopada 2014

bookrage-groza-1
Z okazji Halloween, Święta Zmarłych, Zaduszek i Wszystkich Świętych serwis BookRage ruszył z kolejnym pakietem, tym razem oferując czytelnikom za „co łaska” pakiet e-booków z literaturą grozy – od klasycznej gotyckiej opowieści i przedwojennych nawiedzonych pociągów poprzez grozę okopów Pierwszej Wojny Światowej, aż po współczesny horror w różnych odmianach.

Dostępny jak zawsze już od złotówki pakiet zawiera cztery książki:

„Na ziemi niczyjej” Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego ? Ziemia niczyja. Wąski pas ziemi pomiędzy liniami wrogich okopów. Kilkaset?kilkadziesiąt metrów zrytych setkami pocisków i poszatkowanych zasiekami drutów kolczastych oraz resztkami umocnień. Na ziemi niczyjej nie obowiązują żadne prawa. Kiedy milknie artyleria, słychać jedynie brzęk pustych puszek, w których buszują szczury, i głosy rannych. Ale niewielu śpieszy im na ratunek. Bo tutaj na łów wyruszają snajperzy i zwiadowcy, gotowi poderżnąć ci gardło za konserwę z wołowiną, a także inne bestie ? te nienazwane i prastare. Jak przed wiekami, przybywają zwabione zapachem krwi.

„Za pięć rewolta” Dawida Kaina – Dwóch mężczyzn z przeciwnych krańców kapitalistycznego łańcucha pokarmowego: Sławek przebrany za hamburgera reklamuje sieć fast food; Tomek bogaty copywriter faktów ? wymyśla i symuluje wydarzenia dla portalu Szczersza Prawda. Sławek, szukając ucieczki od ponurej codzienności, trafia na spotkanie sekty, której członkowie przekonują go, że rzeczywistość jest więzieniem, a ludzkie ciała to cele z kości i mięsa. Tomek dowiaduje się, że w jego mieście ktoś popełnił autentyczną zbrodnię, pierwszą od lat. Czy jednak w świecie, gdzie wszystko zostało zasymilowane, coś takiego mogło się naprawdę zdarzyć?

bookrage-groza-2

„Podwójna pętla” Kazimierza Kyrcza Jr. ? Główny bohater, policjant z wydziału do walki z cyberprzestępczością, prowadzi całkiem udane życie. Jednak gdy w jego otoczeniu zaczynają ginąć ludzie wszystko się zmienia. Kuriozalne wypadki, niewytłumaczalne przypadki? pętla zimnej śmierci zaciska się coraz mocniej. Kto będzie kolejny? Kto stoi za zabójstwami? Czy w podejrzanych okolicznościach wszystkich ? coraz liczniejszych ? śmierci palce maczały siły nieczyste? A może Mateusz ma rozdwojenie jaźni i to on morduje?

„Dzieła zebrane, tom I. Nowele” Stefana Grabińskiego ? Obszerny zbiór zawierający całość krótkiej twórczości klasyka polskiej grozy – ponad siedemdziesiąt opowiadań, uporządkowanych chronologicznie według daty pierwotnej publikacji. Nasze wydanie oparte jest na oryginalnych, przedwojennych edycjach, dzięki czemu mogliśmy przywrócić fragmenty usunięte przez redaktorów PRLowskich wydań opowiadań Grabińskiego (w tym niesławnego Janusza Wilhelmiego, późniejszego ministra kultury). Na wydaniach z czasów PRL, w których często brakowało całych akapitów oparte były do tej pory niemal wszystkie współczesne edycje dzieł Grabińskiego.

Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu otrzymają dodatkowe e-booki:

„Rękopis znaleziony w gardle” Łukasza Orbitowskiego – Zbiór opowiadań i mikropowieści grozy publikowanych do tej pory jedynie w prasie i antologiach. Na książkę składają się następujące utwory: „Równik”, „Rękopis znaleziony w gardle”, „Głowa węża”, „Noc sobowtórów”, „Wszystko o moich matkach” i „Amerykański horror”.

„Carmilla” Sheridana LeFanu – Opublikowana po raz pierwsze w 1871 roku nowela „Carmilla” poprzedziła „Dracule” Brama Stokera o 26 lat. Historia młodej dziewczyny, którą uwodzi wampirzyca o imieniu Carmilla, stanowi kanon powieści gotyckiej, której prekursorem był irlandzki pisarz. Książka w nowym tłumaczeniu Pauliny Braiter.

bookrage-groza-3

Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. „Chcielibyśmy, aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego, której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali” ? dodaje Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Więcej informacji o najnowszym pakiecie e-booków z literaturą grozy (wraz z możliwością zakupu) znajdziecie na stronie: http://bookrage.org/.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi