Książka Marka Frosta opisująca dalsze losy mieszkańców „Twin Peaks” w październiku nakładem Znak literanova

22 czerwca 2016

sekrety-twin-peaks-zapowiedz1
19 października nakładem wydawnictwa Znak literanova ukaże się książka „Sekrety Twin Peaks”. Książka napisana przez współscenarzystę serialu, Marka Frosta, stanowi pomost między tym, co wydarzyło się w Twin Peaks w dwóch dotychczas emitowanych sezonach, a tym, co wydarzy się w trzecim zapowiadanym na 2017 rok.

Laura Palmer obiecała agentowi Cooperowi, że spotkają się ponownie za dwadzieścia pięć lat. Nadszedł czas na spełnienie tamtej obietnicy? lub groźby. Miasteczko Twin Peaks, najbardziej fascynująca serialowa produkcja XX wieku, jedno z największych osiągnięć Davida Lyncha, mistrza surrealistycznej grozy i czarnego humoru, powróci na ekrany wiosną 2017 roku. Zanim jednak dojdzie do premiery trzeciego sezonu fani otrzymają książkę napisaną przez Marka Frosta, współscenarzystę serialu, która będzie stanowić pomost fabularny między tym, co zdarzyło się w Twin Peaks 25 lat temu, a tym, co czeka jego mieszkańców teraz. Jak zapowiada wydawca, będzie ona niezbędna do tego, by zrozumieć akcję nowego sezonu.

Treść książki ujawniona zostanie dopiero w dniu premiery, ale udało nam się dowiedzieć, że przybliży ona niewyjaśnione zjawiska, jakie działy się w miasteczku Twin Peaks, w nieco szerszym kontekście, sięgając aż do początków XIX wieku i pierwszej lądowej wyprawy w te strony podróżników i oficerów armii amerykańskiej, kapitana Meriwethera Lewisa i porucznika Williama Clarka. Pomocne w zgłębieniu historii okażą się dzienniki obu mężczyzn. Potem przejdziemy do bardziej aktualnych wydarzeń związanych z bohaterami serialu.

Oprócz historii miasteczka i bohaterów serialu 370-stronicowa książka zawierać też będzie ponad 100 pełnokolorowych ilustracji i fotografii.

sekrety-twin-peaks-zapowiedz2

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi