Książka i komiks w hołdzie Stanisławowi Lemowi

7 listopada 2011

Z okazji 90. rocznicy urodzin Stanisława Lema na rynku ukazały się książka i komiks, powstałe w hołdzie najsłynniejszemu polskiemu twórcy science-fiction.

Różni autorzy „Głos Lema”

Cyran, Gütsche, Haka, Kosik, Miszczak, Nowak, Orkan, Orliński, Paliński, Piskorski, Podrzucki, Skalska. 12 autorów polskiej fantastyki postanowiło uhonorować Stanisława Lema w antologii, która ukazała się nakładem wydawnictwa Powergraph. Sztuczne inteligencje, wirtualne światy, androidy zastępujące człowieka. Fabuły, których areną jest cały Wszechświat. Obce planety, na których odkryto ślady życia. I kosmos, niezbadany i niebezpieczny, wciąż na wyciagnięcie ręki. Dla pokoleń czytelników był Mistrzem, dla pokoleń autorów wzorem. Wstęp do antologii napisał laureat nagrody Kościelskich, jeden z najbardziej uznanych twórców fantastyki, Jacek Dukaj.
(więcej o książce)

Andrzej Klimowski, Danusia Schejbal „Robot”

Powieść graficzna Andrzeja Klimowskiego i Danusi Schejbal zawierająca 2 opowiadania z cyklu ?Bajki Robotów? Stanisława Lema. Będą to ?Zakład doktora Vliperdiusa? i ?Uranowe uszy?. Komiks ukaże się jednocześnie w Polsce (nakładem wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy) oraz w Wielkiej Brytanii, współwydawcą obu wersji językowych jest Instytut Adama Mickiewicza. W ?Uranowych uszach? siły podległe paranoicznemu władcy noszą świecące, zrobione z uranu zbroje. Czy młodemu wynalazcy Pyronowi uda się znaleźć sposób, żeby wyzwolić lud spod władzy zbrodniczego tyrana? W ?Zakładzie doktora Vliperdiusa? bohater opowiadania odwiedza placówkę doktora, której pacjenci…
(więcej o komiksie)

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun komiksu:

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi