Komiksowe zapowiedzi Timof i Mroja Press na 2012 rok!

31 grudnia 2011


Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy ogłosiło listę zapowiedzi komiksowych na przyszły rok, a wśród nich słynne „Lost Girls” Alana Moore’a, „Habibi” Craiga Thompsona oraz kontynuacje dobrze przyjętego „Fotostory”, „Lincolna” i „Profesora Bella”.

Na przełomie lutego i marca ukaże się zapowiadany wcześniej na 2011 komiks „Dziewczyna i Murzyn” (scenariusz i rysunki: Judith Vanistendael, 152 strony w cenie 49 zł). Przełom marca i kwietnia to z kolei premiera długo wyczekiwanego „Lost Girls” Alana Moore’a i Melindy Gebbie – twardookładkowy tom kosztował będzie 199,50 zł.

W maju wydane zostaną „Habibi” Craiga Thompsona (twarda oprawa, 140 zł), „Małe zaćmienia” (99 zł) oraz „Profesor Bell 2” (79 zł).

Czerwiec to finał polskiej serii „Dom żałoby” (29,90 zł) oraz – jeżeli zostanie zakończona na czas – „Suka 2”. We wrześniu kolejne kontynuacje znanych już serii: „Rewolucje 7” (69 zł) i „Lincoln 2” (69 zł).

Na październik wydawca przygotuje następujące albumy: „Dzienniki ukraińskie” Igorta (79 zł), „Fotostory 2” (49 zł), „Strefa bezpieczeństwa Goražde” Joe Sacco (99 zł), „Polski komiks kobiecy – antologia” oraz w ramach Zagranicznego wyboru MFKiG „Vincent i Van Gogh” (autor: Gradimir Smudja).

Poza komiksami można spodziewać się również książek o kulturze masowej (w tym tematyce okołokomiksowej). W maju pojawi się na rynku poszerzona reedycja książki Jerzego Szyłaka „Gra ciałem” o obrazach kobiet w kulturze współczesnej. W tym samym miesiącu (bądź dopiero w październiku) pojawi się zaś nowa książka autorstwa Szyłaka.

„Lost Girls”, „Profesor Bell 2”, „Strefa bezpieczeństwa Goražde” i „Lincoln 2” zostaną wydane w imprincie Mroja Press, a pozostałe tytuły pod szyldem Timof i cisi wspólnicy.

Zastrzeżono, że w trakcie roku mogą pojawić się jeszcze inne ciekawe tytuły, które mogą wpłynąć na zmianę kalendarza wydawniczego, o wszystkich takich posunięciać będziemy jednak informowani na bieżąco.

Wydawnictwo podsumowało również dobiegający końca rok 2011. „Zamknęliśmy powodującą tylko straty współpracę z siecią Empik (m.in. niepłacenie za towar przez pośrednika PW Pakt oraz zwroty nadające się tylko na śmietnik). Wdzięczni jesteśmy czytelnikom, tym wytrawnym komiksowym i tym, którzy po komiks sięgają tylko czasem, że potrafili jednak dotrzeć do naszych tytułów.”

Wszystkie zamieszczone powyżej okładki pochodzą z oryginalnych zachodnich wydań i mogą ulec zmianie.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi