„Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” – premiera trzeciej części filmowej serii J.K. Rowling na płytach 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD

12 lipca 2022

„Fantastyczne Zwierzęta” powracają! Od 13 lipca w sprzedaży dostaniecie trzecią część filmowego cyklu J.K. Rowling będącego prequelem „Harry’ego Pottera”. Film „Tajemnice Dumbledore’a” ukazuje się na płytach 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD.

Po 4 latach od premiery poprzedniej odsłony historii wracamy do uniwersum stworzonego przez J.K. Rowling, by po raz kolejny zmierzyć się z podstępnym czarodziejem, który stara się zawładnąć światem magii. Tym razem na drodze stanie mu cała drużyna złożona przez Newta Skamandera, w przemyślany sposób dyrygowana przez największy z czarodziejskich umysłów – profesora Albusa Dumbledore’a.

To właśnie Dumbledore od czasu pierwszego pojawienia się na ekranie przeszło 20 lat temu zdobył sobie miano najbardziej podziwianego spośród czarodziejów. W trzeciej części serii „Fantastyczne zwierzęta” poznać możemy w końcu tajemniczą przeszłość profesora, która – jak się okazuje – odegra ważną rolę w rozwoju wydarzeń w magicznym uniwersum. „Dumbledore jest naprawdę ważną postacią w świecie J.K. Rowling. W książkach i filmach o Harrym Potterze jest tajemniczy, pociągający i zdaje się być wszechwiedzący. Chcieliśmy więc zobaczyć młodszego Dumbledore’a w okresie formacyjnym, który ostatecznie zdefiniuje go jako człowieka, którym później się stanie” – komentuje reżyser filmu David Yates.

„Pojawiły się pewne wzmianki na ten temat w poprzednim filmie, ale to tutaj możemy się w końcu wgłębić w historię jego relacji z Gellertem Grindelwaldem” – opowiada wcielający się po raz kolejny w postać Dumbledore’a Jude Law. „To opowieść o lojalności, ale także lojalności wobec niewłaściwej sprawy. O popełnianiu błędów i umiejętności wycofywania się z nich. Uważam, że jest to bardzo uniwersalny temat, ponieważ wszyscy doświadczamy w naszym życiu żalu za swoje błędne wybory. Te wątki, jak myślę, szczególnie mocno zarezonują z publicznością” – dodaje producent filmu David Heyman.

Zagrany tym razem przez Madsa Mikkelsena antagonista Gellert Grindelwald, który od kilku lat ścigany jest ze względu na swoje radykalne przekonania i brutalne metody działań, wyłania się z cienia, gotowy bardziej niż kiedykolwiek do realizacji swojego starannie zaplanowanego spisku. Spróbuje przejąć kontrolę nad całym czarodziejskim światem i wypowiedzieć wojnę totalną mugolom. Tym razem jednak nie działając poza prawem, a wewnątrz systemu, wykorzystując go do realizacji własnych założeń, staje się bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek przedtem.

Scenariusz trzeciej części J.K. Rowling napisała we współpracy ze Steve’em Klovesem. Za kamerą stanął znany z poprzednich dwóch filmów (oraz trzech ostatnich części przygód Harry’ego Pottera) David Yates. Na ekranie zobaczyć możemy dobrze znane postacie – Eddie Redmayne po raz kolejny wciela się w ekscentrycznego Newta Scamandera, a Jude Law pokazuje pełnego tajemnic Dumbledore’a. Jedyną znaczącą różnicą w stosunku do poprzednich filmów jest Gellert Grindelwald, w którego po Colinie Farrellu i Johnnym Deppie wcielił się Mads Mikkelsen. Jest to aktor obdarzony niewątpliwym talentem do ogrywania czarnych charakterów.

Akcja filmu „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” dzieje się zarówno w Chinach, jak i Nowym Jorku czy Hogwarcie, a niezwykle istotną rolę odgrywa Niemieckie Ministerstwo Magii znajdujące się w Berlinie. Obraz zadebiutował w polskich kinach 7 kwietnia 2022 roku. Od tego czasu zobaczyło go prawie 800 tysięcy widzów. Teraz można obejrzeć go na nośnikach 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD.

[am]
fot. © 2021 Warner Bros. Entertainment Inc.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi