Edycja książkowa scenariusza „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” J.K. Rowling zapowiedziana na I kwartał 2019

4 września 2018


Wydawnictwo Media Rodzina ogłosiło dziś, że w ramach nowego programu wydawniczego obejmującego książki J.K. Rowling ze świata czarodziejów w pierwszym kwartale 2019 roku ukaże się polska edycja książkowa oraz e-book oryginalnego scenariusza pisarki do filmu pt. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”. Polska premiera obrazu wyprodukowanego przez Warner Bros. Pictures odbędzie się 16 listopada 2018.

Nawiązując do wydarzeń doskonale znanych fanom książek o Harrym Potterze, J.K. Rowling przedstawia historię, która ukształtowała świat czarodziejów. W filmie pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” akcja toczyła się w Nowym Jorku. W drugim ? przenosimy się do Paryża, ale odwiedzimy też Londyn i ponownie Nowy Jork.

Pierwsza część cyklu kończyła się tym, jak Newt Skamander pomógł zdemaskować i schwytać osławionego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Teraz okazuje się, że ten spełnił swą groźbę i uciekł z więzienia, postanawiając zgromadzić nowych zwolenników swojej sprawy ? wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty.

Aby pokrzyżować plany Grindelwalda, Albus Dumbledore poprosi o pomoc byłego ucznia, Newta, który podejmie się schwytania czarnoksiężnika, nieświadom niebezpieczeństw, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Misja stanie się sprawdzianem miłości i lojalności w coraz bardziej podzielonym świecie czarodziejów.

Scenariusz wydany w postaci książkowej będzie stanowić pełną wersję scenariusza filmu „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”, z podaniem obsady oraz postaci i magicznych stworzeń znanych z poprzedniej części, jak również zupełnie nowych. Choć nie jest to utwór prozatorski, to jednak z pewnością zainteresuje wielu miłośników Harry’ego Pottera i Newta Skamandera ponieważ skrypt w całości napisała J.K. Rowling.

„Ponownie czujemy się zaszczyceni, że powierzono nam wydanie w Polsce oryginalnego scenariusza autorstwa J.K. Rowling pt. 'Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda’. Każda nowa publikacja ze świata czarodziejów jest niecierpliwie wyczekiwana przez polskich fanów, a Autorka, która doskonale sprawdziła się w roli scenarzystki, gwarantuje Czytelnikom wiele niezapomnianych wrażeń. Świadomi ogromnego zainteresowania filmem w Polsce i na świecie zapewniamy, że scenariusz będzie doskonałym uzupełnieniem bestsellerowej serii” ? pisze polski wydawca.

Okładka i projekt wnętrza książkowego wydania scenariusza „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” są autorstwa MinaLima, duetu projektantów, którzy pracują przy wszystkich produkcjach z serii o Harrym Potterze i Fantastycznych zwierzętach. Inspiracją do stworzenia okładki niniejszej książki jest projekt zdobiący scenariusz pierwszego filmu z serii „Fantastyczne zwierzęta” oraz motywy i magiczne stworzenia występujące w fabule.

Z racji tego, że akcja drugiego filmu o przygodach Newta Skamandera w przeważającej części dzieje się w Paryżu, na okładce umieszczono Wieżę Eiffla. Czujne oko dostrzeże podobizny Niuchacza i Nieśmiałka, a także kilka rozpoznawalnych symboli czarodziejskiego świata, jak chociażby Insygnia Śmierci. Z kolei inicjały na złotej kłódce najpewniej należą do Nicholasa Flamela, twórcy Kamienia Filozoficznego, który ? jak wiemy ze zwiastuna ? pojawi się w nadchodzącej produkcji. Twórcy okładki przyznają, że w filmie bardzo mocno widoczna jest estetyka Art Nouveau. Dotyczy to kostiumów, architektury, kolorów. Postarali się więc nawiązać do tego, przygotowując swój projekt. Podobnie jak w przypadku książkowego wydania scenariusza pierwszego filmu, zachowano złotą kolorystykę, ale fabuła „Zbrodni Grindelwalda” robi się z czasem coraz mroczniejsza, dlatego zdecydowano się wprowadzić również czarny kolor.

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda” to druga z produkcji o perypetiach Newta Skamandera, do których scenariusz napisała J.K. Rowling, a reżyserii, podobnie jak czterech ostatnich filmów z serii o Harrym Potterze, podjął się David Yates. Sceny do filmu kręcono na terenie studia Warner Bros. Leavesden, w którym przez dziesięć lat produkowano filmy o młodym czarodzieju z blizną na czole. Wśród aktorów, których zobaczymy na ekranie, są: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Zoë Kravitz, Callum Turner, Claudia Kim, William Nadylam, Kevin Guthrie, Carmen Ejogo, Poppy Corby-Tuech, a także Jude Law i Johnny Depp. Polska premiera filmu odbędzie się 16 listopada 2018 roku. Oryginalny scenariusz autorstwa J.K. Rowling ukaże się nakładem wydawnictwa Media Rodzina w cenie 39,00 zł (oprawa twarda) i 29,00 zł (e-book) w pierwszym kwartale 2019 roku.

J.K. Rowling jest autorką siedmiotomowej sagi o Harrym Potterze wydanej w latach 1997-2007, która sprzedała się w ponad 200 krajach w nakładzie przekraczającym 500 milionów egzemplarzy. Na podstawie książek nakręcono osiem bijących rekordy oglądalności filmów. W 2012 roku pisarka wydała drukiem swoją pierwszą powieść dla dorosłych, „Trafny wybór”, która została przeniesiona na ekran przez telewizję BBC w 2015 roku. Powieści kryminalne jej autorstwa napisane pod pseudonimem Robert Galbraith ukazały się w 2013 („Wołanie kukułki”), 2014 („Jedwabnik”) i 2015 („Żniwa zła”) roku. One również zostały zekranizowane przez telewizję BBC One we współpracy z Brontë Film and Television. J.K. Rowling, wraz z Johnem Tiffanym i Jackiem Thorne?em, napisała również sztukę teatralną ze świata Harry?ego Pottera pt. „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Do czarodziejskiego świata powróciła w zapowiadanej na pięć części sadze filmowej „Fantastyczne zwierzęta”.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi