banner ad

Dzisiejsze premiery wydawnictwa Replika

26 września 2011

Dzisiaj, 26 września, nakładem zakrzewskiej Repliki ukazały się trzy nowe pozycje – dwie z literaturą dla kobiet i zbiór opowiadań grozy.

Różni autorzy „15 blizn”

Ketchum, Masterton, Darda, Cichowlas, Rostocki, Wilson, Lee, Paliński, Castle, Kain, Kyrcz Jr, Campbell, Zielińska, Hill, Śmigiel – twórcy krajowej i zagranicznej sceny horroru. Piętnaście opowiadań, które pochłaniają bez reszty. Są jak żywy organizm, infekujący strachem i trwogą. Ten jedyny w swoim rodzaju zbiór zawiera nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce teksty największych sław literackiej grozy, wśród których znalazły się te nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami i filmowane.
(więcej o książce)

Monika Orłowska „Cisza pod sercem”

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ŚWIAT KOBIETY. Nikt nie jest w stanie poradzić sobie ze stratą w pojedynkę. Na forum dla przyszłych matek wirtualnie spotykają się kobiety, które połączyła wspólna tragedia ? poronienie. Tworzą wątek, który staje się dla nich przestrzenią sacrum, miejscem, gdzie mogą się wyżalić, wygadać i wyrzucić z siebie wszystko, co nie pozwala wrócić do normalnego życia. W swojej małej grupie wsparcia w końcu czują, że są rozumiane. Nie znają się osobiście, ale są dla siebie znacznie większym oparciem, niż ich życiowi partnerzy. (więcej o książce)

Ewa Zadara „Przepis na łapanie motyli”

?Grażyna, czy to w ogóle jest życie? Czy my, ty, ja, nasze koleżanki mamy szansę na odrobinę spokoju, na życie, z którego można by się trochę cieszyć?? Ewelina ma wszystko, co jest jej potrzebne do szczęścia ? kochającego męża, mądrego syna i oddane przyjaciółki. Jednak ma wrażenie, że zasługuje na znacznie więcej. Kiedyś miała ambicje i perspektywy ? zrezygnowała z doktoratu i kariery na rzecz rodziny. Mimo pozornego szczęścia, nie czuje się spełniona. Czy wreszcie nadejdzie czas na zmiany? (więcej o książce)

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi