banner ad

Do księgarń trafił ostatni tom „Sin City” Franka Millera

15 marca 2012


Wydawnictwo Egmont opublikowało długo oczekiwany, siódmy tom słynnej serii Franka Millera „Sin City – Do piekła i z powrotem”. Album zamyka nową edycję wznowień cyklu w twardych oprawach.

Zapoczątkowana tomem „Trudne pożegnanie” mistrzowska sensacyjna seria Franka Millera bardzo szybko stała się pozycją kultową w Ameryce. Niezwykle piękne kobiety, twardzi, wielcy faceci w prochowcach, obskurne speluny, a wszystko to w znakomitych historiach, pełnych seksu i przemocy. Akcja toczy się w Basin City, którym od czasów rewolwerowców rządzi niezwykle bogata rodzina Roarków, niemal lokalna rodzina królewska. Stary Roark, aby uchronić miasto przed upadkiem, sprowadził do niego najlepsze prostytutki z całego świata, dzięki czemu zyskało ono przydomek Sin City – Miasto Grzechu…

Wydany właśnie siódmy i zarazem ostatni tom cyklu zatytułowany „Do piekła i z powrotem” jest nieco odmienny od poprzednich, a według ocen krytyków amerykańskich ? być może najlepszy w całej serii. Tym razem jest to opowieść o… miłości. Prawdziwym uczuciu, które nie domaga się racjonalnego uzasadnienia i jest w stanie przezwyciężać wszelkie trudności. Główną osią fabularną komiksu jest poszukiwanie zaginionej w tajemniczych okolicznościach kobiety, a akcja obfituje w brutalne sceny, w których skorumpowani policjanci i sprzedajne kobiety upewniają bohatera, że musi liczyć wyłącznie na własne siły i intuicję.

Obszerny, 300-stronicowy album jest już dostępny w księgarniach w całej Polsce.

Zobacz dwie przykładowe plansze z komiksu „Do piekła i z powrotem”.

Kliknij, żeby przeczytać biografię Franka Millera.

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi