banner ad

Burzliwe życie Serge’a Gainsbourga w nowej biografii

13 lutego 2012


22 lutego nakładem wydawnictwa Marginesy ukaże się biografia Serge’a Gainsbourga autorstwa Sylvie Simmons.

Kontrowersyjny francuski muzyk, aktor, scenarzysta i reżyser. Autor niezapomnianego przeboju „Je t’aime… moi non plus”, który wywołał rewolucję seksualną we Francji i burzę medialną w całej Europie. Uwielbiany przez kobiety, romansował z pięknymi m.in: Brigitte Bardot i Jane Birkin.

„Serge Gainsbourg” Sylvie Simmons to książka o człowieku, który na zawsze zmienił oblicze francuskiej muzyki. Brytyjska dziennikarka opisuje burzliwe życie artysty pełne wzlotów i upadków, ciężkiej pracy, twórczych ambicji, blasku sławy, ale również postępujące uzależnienie alkoholowe, skandale podczas wystąpień telewizyjnych, a wszystko w wiecznie unoszącym się dymie z wypalanych w ilościach hurtowych przez Serge’a jego ulubionych papierosów marki Gitane.

Ona: Kocham cię.
On: Ja ciebie też nie.

?Najbardziej romantycznej piosenki, jaką można sobie wyobrazić? zażądała od zakochanego Gainsbourga Brigitte Bardot. Napisał jej przekornie. Ta przyjemna melodia z obscenicznym tekstem, jak ocenił ją Watykan, w części krajów była zakazana, w reszcie królowała na szczytach list przebojów.

Fragmenty biografii do 26 marca na antenie radiowej Trójki czyta Maria Seweryn. Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o godz. 11.50.

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi