banner ad

Audiobook „Spowiedź dziecięcia wieku” do pobrania za darmo

25 czerwca 2012


Wolne Lektury udostępniły za darmo do pobrania audiobooka jednego z czołowych twórców literatury francuskiego romantyzmu – „Spowiedź dziecięcia wieku” Alfreda de Musseta.

„Spowiedź dziecięcia wieku” Alfreda de Musseta to manifest francuskiego romantyzmu, głos pokolenia ponapoleońskiego. Jego przedstawiciele jako dzieci wsłuchani byli w odgłosy triumfów Cesarza Francuzów, marzyli o świetnych karierach, a najfantastyczniejsze plany zdawały się wykonalne. Upadek Napoleona był też klęską szumnych marzeń młodzieży: świat dla nich zawęził się, odżyło znaczenie podziałów stanowych, zmienił się również strój męski z kolorowego, zdobnego haftami, koronkami – na czarny, jakby żałobny. Całą swoją energię, jak pisze Musset, młodzieńcy skierowali w tej sytuacji ku bataliom miłosnym.

Książka Musseta daje szczegółowy obraz miłości, która stała się główną treścią życia: miłości połączonej z udręką, zazdrością, sadyzmem, przechodzącej wiele przemian i zmieniającej przy tym sposób widzenia świata, ludzi i osoby kochanej.

Jest to zarazem zapis głośnego w swym czasie romansu Musseta z George Sand, której rysy zostały w powieści rozszczepione na dwie kochanki głównego bohatera: tę złą, demoniczną, która niszczy swego kochanka i tę dobrą niby anioł, którą z kolei niszczy jej kochanek.

Audiobook „Spowiedź dziecięcia wieku” w tłumaczeniu Tadeusza Boya-Żeleńskiego czyta aktor teatralny Wiktor Korzeniewski.

Można go ściągnąć bezpłatnie pod następującym linkiem: http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/spowiedz-dzieciecia-wieku/.

Wolne Lektury są biblioteką internetową, z której zasobów korzysta miesięcznie ok. 150 000 internautów. Audiobooki udostępniane są w sieci bezpłatnie i bez ograniczeń. Oprócz popularnych formatów (MP3, Ogg Vorbis) publikowane są także w systemie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych.

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi