Apokryfy Sherlocka Holmesa po raz pierwszy w polskim tłumaczeniu!

11 lutego 2014

Sherlock - Apokryfy
Polscy czytelnicy po raz pierwszy mają okazję przeczytać mało znane opowiadania Arthura Conan Doyle?a o najsłynniejszym detektywie w historii literatury. Wszystko dzięki kolejnej edycji BookRage oferującej pakiety książek w wersji elektronicznej za tzw. „co łaska”.

E-book „Sherlock Holmes. Apokryfy” to niewątpliwie prawdziwa gratka dla fanów słynnego detektywa z Baker Street. Na książkę składają się opowiadania „Zagubiony pociąg”, „Człowiek z zegarkami”, „Kwestia kwesty” oraz „Dedukcja Watsona”. Choć napisał je sam Arthur Conan Doyle, to z uwagi na fakt, że były to teksty autoparodystyczne, niedokończone lub jedynie z gościnnymi występami wielkiego detektywa, nie są one zaliczane do ścisłego kanonu przygód Sherlocka Holmesa. W związku z tym nie ukazały się do tej pory w żadnej z polskich książek (poza jednym, które opublikowano ponad 100 lat temu w „Gazecie Kieleckiej”). Brawurowego tłumaczenia opowiadań podjął się Marcin Wróbel (aka Marceli Szpak), znany z przekładów powieści Huntera S. Thompsona „Lęk i odraza w Las Vegas” czy „Poza sezonem” Jacka Ketchuma. W książce znajdziecie także oryginalne ilustracje z kultowego magazynu „The Strand”, w którym pierwotnie ukazywały się opowiadania o Sherlocku Holmesie.

Oprócz tomu nieznanych opowiadań klasyka kryminału w najnowszym pakiecie BookRage możecie kupić:

„Próg nieśmiertelności” Krzysztofa Borunia ? to drugi po Januszu Zajdlu klasyk polskiej fantastyki pojawiający się w akcji BookRage, a „Próg nieśmiertelności” to jedno z jego najbardziej interesujących i znanych dzieł, obok pisanej wspólnie z Andrzejem Trepką Kosmicznej Trylogii. Głównym bohaterem książki jest adwokat, który próbuje rozwiązać zagadkę Joségo Bragi, autora, który znany stał się dopiero po śmierci, a którego kolejne utwory publikowane są przez tajemniczy instytut, któremu pisarz zapisał swój dorobek ? czy jednak na pewno są jego autorstwa? A może Braga nadal żyje?

„Żelazne kamienie” Rafała Dębskiego ? Marcin Wroński po rozwiązaniu tajemnicy nazistowskiego bunkra w Oleśnicy przeniesiony zostaje z policji do kontrwywiadu. Bezpardonowa walka agentów i szpiegów kilku mocarstw prowadzi go znowu na Dolny Śląsk, gdzie na rozwiązanie czeka jedna z największych tajemnic II wojny światowej ? miejsce ukrycia Bursztynowej Komnaty.

„Królowa Głodu” Wojciecha Chmielarza ? znany głównie z kryminałów o komisarzu Mortce Wojciech Chmielarz tym razem napisał powieść z gatunku fantastyki, a dostępna ona jest jedynie w pakiecie BookRage. Młody Holender Bram Huygens przybywa do Kaźni, górniczego miasteczka powstałego na miejscu zrujnowanego w wojnie między dwoma mocarstwami księstwa Kuźni Zachodu. Powierzono mu do wykonania misję, od której zależy przyszłość krainy i jej mieszkańców. Wkrótce Bram przekona się, że w Kaźni każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne.

„W pomrokach wiary” Stefana Grabińskiego ? polski klasyk grozy powraca do BookRage z kolejnym zbiorem ? tym razem są to jego debiutanckie opowiadania, opublikowane pierwotnie w 1908 roku pod pseudonimem ?Stefan Żalny?. Książka zawiera utwory „Puszczyk”, „Wampir”, „Szalona zagroda”, „Pomsta ziemi”, „Klątwa” i „Podzwonne”.

Ci, którzy zdecydują się zapłacić za książki powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, otrzymają dodatkowo następujące pozycje:

„Toccata” Krzysztofa Borunia ? autorski zbiór opowiadań science fiction w klasycznym stylu. Zagadkowe obce cywilizacje, ziemska cywilizacja, którą powracający na Ziemię kosmonauci widzą kompletnie zmienioną po tysiącach lat oraz zagadka zatrutych alg ? jedynego źródła pożywienia załogi statku kosmicznego.

„Gromberlardzka legenda” Feliksa W. Kresa ? Jedna z najlepszych powieści najsłynniejszego po Sapkowskim autora polskiej fantasy. Grobelard to niegościnna, górzysta kraina, nad którą Szerń, wisząca nad światem potęga, która obdarzyła świadomością ludzi, koty i sępy niegdyś stoczyła wojnę z obcą siłą zwaną Alerem. Jedna z grombelardzkich legend głosi, że Szerń niemal nieustannie obmywa ten kraj deszczem właśnie po to, by zmyć pozostawione przez Aler piętno. Do tej właśnie krainy przybywa armektańska łuczniczka Karenira nie wiedząc, że sama też stanie się kiedyś grombelardzką legendą.

BookRage to pakiety książek elektronicznych udostępniane w formie dwutygodniowych kampanii, które możecie zakupić za cenę, jaką sami uznacie za stosowną. Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay. Nowością jest natomiast system Espago, umożliwiający płatności kartą.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. „Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego, której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali” ? dodaje Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

Pakiet e-booków z Arthurem Conan Doylem, Stefanem Grabińskim, Krzysztofem Boruniem oraz innymi wymienionymi powyżej autorami zakupicie za „co łaska” na stronie: http://bookrage.org/.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi