Ameryka lat 20. ubiegłego wieku w horrorze „Severed. Pożeracz marzeń”

2 kwietnia 2014

severed-premiera
4 kwietnia nakładem wydawnictwa Mucha Comics ukaże się komiksowy horror Scotta Snydera, scenarzysty „Batmana” i „Amerykańskiego wampira”. „Severed. Pożeracz marzeń” zabierze was w podróż w czasie do Ameryki lat 20. ubiegłego wieku.

Jest rok 1916. Dwunastoletni Jack Garron dorasta w sennym miasteczku na zachodzie stanu Nowy Jork. Chłopak został w młodości adoptowany i czuje, że jego miejsce jest gdzie indziej, ucieka więc z domu w poszukiwaniu ojca, którego nigdy nie widział. Szybko przekona się jednak, że amerykańskie marzenie może się przeistoczyć w prawdziwy koszmar. Po amerykańskich drogach grasuje bowiem drapieżnik. Dziwny mężczyzna, którego tożsamość jest tajemnicą. Ma ostre jak brzytwa zęby i szuka dzieci, których marzenia mógłby przekształcić w koszmar. Na kartach komiksu jego tożsamość się zmienia, podobnie jak zawód, który rzekomo wykonuje. Jedno pozostaje jednak niezmienne ? pragnienie świeżego mięsa.

severed-premiera-2

Pomysł na komiks jest wspólnym dziełem scenarzysty Scotta Snydera (znanego m.in. ze współpracy ze Stephenem Kingiem przy serii „Amerykański wampir”) oraz jego przyjaciela z dzieciństwa, młodego filmowca Scotta Tufta. „Oboje interesujemy się tym momentem w historii Ameryki, gdy każdy przejawiał duży optymizm z powodu tych wszystkich nowych wynalazków. Światło elektryczne, samochód, budowanie tych wszystkich nowych dróg, spopularyzowanie gramofonu” – wylicza Snyder w jednym z wywiadów. Ale jak podkreśla, jako ludzie lubimy patrzeć w przeszłość przez różowe okulary. Tamten okres zaś charakteryzował się również czymś złowieszczym: „Niedługo potem Stany dołączyły do I wojny światowej i ponad 9 milionów Amerykanów zginęło. 12 milionów wróciło rannych. Miliony zginęły podczas pandemii, a ponieważ panowała też przestępczość, ludzie nierzadko znikali i nie pozostawał po nich żaden ślad. A sprawiedliwość nie dosięgała ich porywaczy i morderców”.

severed-premiera-3

Jak twierdzą scenarzyści, „Severed. Pożeracz marzeń” zainspirowany został opowieściami o seryjnych mordercach z przeszłości. Swym komiksem chcieli pokazać dwie strony ówczesnej epoki. Czas radosnego podniecenia, lecz także wielkiego niebezpieczeństwa, gdy źli ludzie mieli wiele miejsc, gdzie mogli się ukryć.

Od 4 kwietnia ?Severed. Pożeracz marzeń? będzie dostępny w księgarniach internetowych i sklepach specjalistycznych. Komiks ukaże się nakładem Mucha Comics. Album zawiera materiały zebrane pierwotnie w 7 zeszytach miniserii „Severed”. Okładki sześciu z nich możecie zobaczyć powyżej.

severed-1

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi