Znamy tytuł i fabułę 38. albumu z przygodami Asteriksa!

10 kwietnia 2019


Czyżby Wercyngetoryks, słynny historyczny wódz galijskiego plemienia Arwernów, przywódca wielkiego powstania Galów przeciwko władzy Rzymu, miał córkę? Na to przynajmniej wskazuje fabuła nowego, 38. albumu o przygodach Asteriksa, którego premierę zapowiedziano na październik 2019 roku.

W 60. lat od pierwszego pojawienia się na łamach magazynu „Pilote”, dwóch dzielnych Galów Asteriks i Obeliks, których do życia powołali René Goscinny i Albert Uderzo, powraca w nowej przygodzie zatytułowanej „Córka Wercyngetoryksa”. Tym razem akcja skoncentruje się na małej, armorykańskiej wiosce, w której żyją nasi bohaterowie. Historia nawiązuje do znanego już czytelnikom albumu „Tarcza Arwernów”, w którym pojawił się historyczny wódz Wercyngetoryks.

Jeśli Asteriks i Obeliks myśleli, że po podróżach, które odbyli na kartach poprzedniego komiksu, „Asteriks w Italii”, czeka ich chwila wytchnienia, to byli w błędzie. Oto bowiem pewnego wieczoru do wioski przybywa tajemnicza nastolatka eskortowana przez dwóch arwerńskich dowódców. Dziewczyny szukają ponoć Cezar i jego legioniści. I to nie bez powodu. W osadzie krążą bowiem pogłoski, że ojcem wieczornego gościa jest nie kto inny, jak sam wielki Wercyngetoryks, pokonany dwa lata wcześniej przez Rzymian w bitwie pod Alezją.

Dziewczyna, jak możemy się domyślać, przysporzy bohaterom wielu kłopotów. „Jest zbuntowaną nastolatką. To normalne, że nie jest łatwo nazywać się każdego dnia Wercyngetoryks!” ? zdradzają autorzy komiksu, scenarzysta Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad. „W 'Papirusie Cezara’ odwoływaliśmy się do Internetu, w 'Asteriksie w Italii’ podjęliśmy temat sponsorów, z kolei 'Córka Wercyngetoryksa’ traktuje o dorastaniu, tak jak jest postrzegane obecnie”.

Twórcy komiksu prezentują celtycki torkwes, który stanowił inspirację do fabuły „Córki Wercyngetoryksa”.

Inspiracją do stworzenia fabuły było autentyczne znalezisko odkryte kilka lat temu ? celtycki torkwes, na którym znajdował się wygrawerowany napis „córka króla”. Stąd wzięła się myśl: a co by było, gdyby to Wercyngetoryks miał potomkinię? „Zrobiliśmy sporo badań do tego albumu: na temat jej wyglądu, jej imienia, jej charakteru? Jak wiadomo, Wercyngetoryks bardzo strzegł swojego życia prywatnego i mało jest źródeł historycznych na ten temat. Ale przekonacie się, że udało nam się zdobyć sporo sensacyjnych smaczków” ? zapowiadają Jean-Yves Ferri i Didier Conrad.

Światowa premiera albumu zapowiedziana jest na 24 października 2019 roku. W Polsce komiks tradycyjnie ukaże się nakładem wydawnictwa Egmont. Światowy nakład „Córki Wercyngetoryksa” ma wynieść 5 milionów egzemplarzy. Przykładową planszę z komiksu możecie zobaczyć, klikając tutaj.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla miłośników dzielnych Galów. Na 2020 rok planowany jest bowiem serial animowany o Idefiksie. Pierwszy kadr z zapowiadanej produkcji możecie zobaczyć poniżej.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy